Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Sx4 polírozás?

Suzuki Sx4 polírozás?

Figyelt kérdés
Van egy 300 ezer km-t futott világos kék, metálfényezésű Sx4, 2007-es. Az autó szerencsére még nem lakkhibás, viszont már mattul a fényezés. Érdemes polírozni? Hallottam, hogy metált annyira nem érdemes, mert utána viszont garantált a lakkhiba.
2020. okt. 5. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

valahogy félretájékoztattak..nekem 2005-ös a metállakkom, egyszerűen esővízzel és viaszos samponnal mosom, majd nagynéha viaszos lével átdözsölöm. A titok az esővíz, és a fínom nano rongy, vagy hasonló nedvszívó anyag..azén kocsim a mai napig csillog, baromiszép fénye van...sötétzöld.

Polírozás helyett próbálj még egy melegvizes kézimosást a shellnél, mag fújd le viaszos lével.cseppmentesen szárad, és csillogni fog.

Volt olyan szuzukim, aminek a fényezésére egy forintot nem volt szabad költeni. Silány volt a dukkó. Öt év után már mattult.

2020. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előző piros Vagyonőröm olyan volt. 10 évesen már tiszta matt volt az egész.
2020. okt. 5. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Első... Minek írsz ekkora ökörségeket? :D ESŐVÍZZEL??? Gyűjtöd valami tartályba, vagy mi? Hülye vagy B+? Jó hogy nem tócsából mosod a kocsit. Szanaszét karcolod az egészet. Moshatod te bármilyen mikroszálas csodával.


A mosási karcokat (főleg feketén látszik nagyon) nem tűnteted te el semmilyen viasszal, meg vízzel, meg mikroszálas ronggyal. Napon látszódni fog, hogy szarrá van karistolva az egész. Azt csak a polír viszi ki.


Ez a "metált nem érdemes, mert garantált a lakkhiba"... Ez megint mi... Én autóm metálfekete, profi cuccokkal políroztam a saját kezemmel egy családban lévő autókozmetikában. Semmi baja.


Javaslom, kicsit olvass utána az egész polírozás dolognak. Mit csinál, mi történik közben, mikor érdemes, satöbbi... Ne ilyen mendemondákból táplálkozz. Amit az első írt, nyugodtan felejtsd el. Esővíz... Hogyne.


Sötétzöld autón nem fog látszani az ilyen ökörség. Vagy egy világosszürkén. De pl egy fekete szín, ami kényes, az mocskosmód kihozza az ilyen hibákat. Én autómat polír óta úgy mosom, hogy a legfinomabb vajpuha kefével, és utána a kocsiról LEFÚJOM a vizet ilyen kézi lombfúvó szerű cuccal. És a végén mikroszálassal törlöm le a maradékot, hogy alig nyomom rá.

És még így is keletkeznek mikrokarcok. Nem tudsz karcolás nélkül kocsit mosni. Ezeket nem látod ha vizes. Akkor látod, ha úgy süt rá a nap és olyan szögben nézed. Ha nekiállsz esővízzel kocsit mosni, meg "viaszos lével átdörzsölöm", garantálom, hogy pár hónap alatt úgy szarrá karcolod az egészet, hogy semmi fénye nem lesz.


És ilyenkor van az, hogy vizesen marha jól néz ki a kocsi. Aztán kisüt a nap, megszárad a fekete, és az egész autó oldala tiszta homályos meg "ködös" a mikrokarcoktól, amivel szarrá van karcolva az egész.

2020. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!