Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni első autónak?

Figyelt kérdés
Semmi extra nem kell csak egy napi használós autó mivel szeretnék mellé venni egy veteránt mert az nagy álmom egy trabant vagy egy lada hétvégi autónak ezért csak egy alap autóra gondolok ami azért napi hasznaltra is jó de azért biztonságosabb legyen mint azok pl legzsak abs meg ilyenek ha van az nem hátrány

2020. okt. 6. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
F astra, suzuki swift, vw golf...... már 1000+1db ilyen kérdés van..
2020. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom tudod, hogy a veteránozás nem is olcsó, és nem is egyszerű. Szociautóhoz legalább nem drága az alkatrész, de így is elég sok költségbe fogod magad beleverni.


Ezért hacsak nincs sok pénzed (ami gondolom nincs, vagy nem lenne kérdés az első autó), akkor tényleg olyan autót érdemes venned, ami nem fog sok költséget a nyakadba akasztani, így lesz pénzed a veteránodra, amit szeretsz, és nem a napi járkálós fogja elvinni az időd-pénzed.


Suzuki Swiftet ajánlanék, biztonságosnak nem biztonságos, viszont 250-300 ezer forint között kapsz belőle olyan állapotút, amivel tényleg nem lesz gondod még évekig. Csak ne rohadjon, és tegyél róla hogy ez így is maradjon (profi alváz- és üregvédelem), ez nagyon fontos.


Esetleg 300-400e forint között kaphatsz Astra F-et is, ami már "autóbb", mint a Swift, élhetőbb menetképességekkel, jobb biztonsággal. Nehéz jót találni, mert a legtöbbet már használták munkásautóként, de ha találsz, ez is megbízható konstrukció - csak ha lehet, ne a gyártás vége fele bevezetett Ecotec motorral, hanem még a korábbiakkal.


VW Golfot én nem ajánlanám, azért a Volkswagen fenntartása igenis magasabb.


Esetleg Corolla E11 is jó lehet, de ott is figyelj nagyon a rozsdára.

2020. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Második nem szoci autót akarok elsőnek hanem egy sima autót mint egy f-astra vagy ahogy mondtad a corolla vagy vw golf 3-4 ami ilyen ugy mond kilós áru mert rengeteg van belőle mert nekem az csak egy tárgy nekem a szerelem a szoci autó de egy oylanba is gondolkozok hogy a 2őt vegyitve veszek egy 124es mercit és akkor nem kell 2 autót venni de első sorban ennek néznék utána és ha mas nem marad veszek egy mercit
2020. okt. 6. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vegyél, ami az igényeidnek megfelel és még bele fér a keretbe.
2020. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az a baj jelenleg még konkrét keret sincs megadva mert ezen nem gondolkoztam de max olyan 600-800 a nagyon nagyon max ami gondolkozok mert annyibol ugy gondolom már sok minden belefér és mivel az napi hasznalos autó lenne azért a biztonságra is adnék egy kicsit
2020. okt. 6. 11:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csakis bömböst, visszatekertet. :D
2020. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen utolsó igazad van ott a pont de abbol is a nagy motoros 330i amit már 40 szer össze törtek vissza tekertek meg már 30xszor felcsavarodott a villanyoszlopra
2020. okt. 6. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Poénból írtam, viszont az a helyzet, hogy szerintem a kérdésedre lehetetlen válaszolni.
2020. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy poénbol írtad én meg poen szinten válaszoltam de utána néztem közben és egy e11 már 600 ezerért nagyon jót adnak és a felszereltsège se rossz ahogy elnéztem és mivel japán annyira rossz se lehet
2020. okt. 6. 11:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Elsősorban benzines vagy dizel kellene?
2020. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!