Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 5 eves 5500km-t futott...

Ladislaus433 kérdése:

Egy 5 eves 5500km-t futott motor eseten kell -e afat fizetnem? vagy csak regadot?

Figyelt kérdés

olaszbol hoznek be egy motort, es nem tudom eldonteni kell-e afat fizetnem mivel kevesebb mint 6000km-t futott. tudnatok segiteni? 2015-ben gyartottak akkor is helyeztek forgalomba

koszi


2020. okt. 7. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Regisztrációs adó + vagyonszerzési illeték (névre írás)


Áfa a boltokban vásárolt új termékek adója (általános forgalmi adó), használt termékekre már nincs.

2020. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vámra gondoltál áfa helyett. EU-n belül nem kell. Csak ragadó, illeték, új rendszám, forgalmi, törzskönyv (műszaki, ha kell)
2020. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
en ugy tudom ,hogyha nincs benne 6000km akkor ujnak szamit es afa koteles...
2020. okt. 8. 09:06
 4/6 A kérdező kommentje:

nah megtalaltam. sajna uj...


Újnak minősül az a gépjármű, ami a megszerzésének időpontjában legfeljebb 6000

kilométert futott, vagy amelynek első külföldi forgalomba helyezésétől számítva legfeljebb

6 hónap telt el. Ahhoz, hogy egy gépjármű újnak minősüljön, elegendő az egyik feltétel

teljesülése.

Példa:

Az 1 hónapja forgalomba helyezett gépjármű, amely már 12 000 kilométert futott, és a 4 éves,

4 800 kilométert futott gépjármű egyaránt új gépjárműnek minősül. Akkor minősül használtnak,

ha a két feltétel együttesen teljesül: 6000 kilométert futott a megszerzés időpontjáig számítva,

és 6 hónapnál több idő telt el a forgalomba helyezéstől számítva a megszerzés időpontjáig.

2020. okt. 8. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor tekertess az órán 500 km-t...

Tudnád linkelni a jogszabályt? Elég fura ez, hogy az egyik feltételnek kell csak teljesülni

2020. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]



ezt talaltam a nav honlapjan ez alapjan olloztam ki

2020. okt. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!