Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha fizettem foglalót egy...

Ha fizettem foglalót egy autóra, akkor azt eladhatja másnak a kereskedő?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy autót ami külföldi papíros. Azt mondta a kereskedő hogy ő átírja, le honosítja, biztosítást is köt rá. Azt mondta kb. 1 hét lesz (azóta eltelt 1 hét, és nem szólt)

Ebbe lehet valami bökkenő? Vagy eladhatja másnak ha velem kötött szerződést?



2020. okt. 8. 08:36
 1/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Most akkor vásároltad, vagy csak foglalóztad? Nem mindegy.

Ha eltelt egy hét miért nem hívod? A Te érdeked.

Amennyiben eladta, a foglaló kétszeresével kell hogy kárpótoljon.

(remélve, hogy van róla papír)

2020. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Eladhatja, csak akkor a foglaló kétszeresét kell visszafizetnie neked. Már ha rendben vannak a papírok, és be is tudod hajtani rajta.

Nem lenne egyszerűbb rákérdezni hogy mizu, mint ezen rágódni?

2020. okt. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előrébb lennél ha felhívnád mint azt se tudod mi van, csak hülyeségeken nyavajogsz.
2020. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jogos, bocsi.

Csak foglalóztuk, és szeretnénk megvásárolni.

Mert azt mondta, hogy a biztosító felfog hívni hogy milyen biztosítást akarok kötni, de a biztosító azóta sem hívott (és utána tudja csak elindítani az átírást).

Igen, van róla papír.

2020. okt. 8. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mialatt kiírtad a kérdést, fel is hívhattad volna.

Egy pöttyöt előrébb lennél.

2020. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot! XY vagyok, aki lefoglalózta az Z autót. Úgy beszéltük meg, hogy hívnak majd a biztosítótól, de nem hívtak. Mi a teendő?
2020. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
Csodalkozunk hogy olyanok a nepperek amilyenek,miközben ilyen madarak vannak ezen a bolygón........
2020. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el a foglaló szerződést. Lehet trükkös volt és csak egy irányban kötelez (már láttam ilyet). Alapesetben visszafizeti a foglalót és még ráfizet a foglaló értékének megfelelően; ha ezt vállalja, eladhatja másnak.


Egyébként nem lenne egyszerűbb felhívni őt?

2020. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hívd fel és kérdezzél rá. Lehet elfelejtett szólni, vagy még folyamatban van valami dolog és lehet csak holnap vagy jövő hét elején lesz meg az autó. Az is lehet hogy ő is a biztosító válaszára vár, a biztosító meg lehet nem keresett még meg mert nem jutott el odáig. Vagy lehet kiderült hogy valami probléma van az autóval és jelenleg ezt orvosolják és ezért csúszik minden.

Hívd fel, kérdezz rá hogy mi van az autóval. Ha fizettél foglalót eladhatja de dupláját kell visszafizesse neked cserébe. Ő neki sem éri meg ekkora áldozat ha csak nem ajánlott neki valami hülye annyi pénzt az autóért ami miatt bevállalja akár a háromszoros kártérítést neked és még így is nyer rajta. Előfordulhat ilyen, bár ritka ez de megeshet.

2020. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:

#1 válaszadó vagyok.

Szerinted arra az autóra, amit még meg sem vettél, a kereskedő hogy tud biztosítást köttetni, a te nevedben?

Helyetted ír alá?


Az elképzelhető, hogy mégis létrejön közöttük egy szerződés, csak akkor nem a te nevedre.

Ebben az esetben viszont a szerződés részleteit miért veled tárgyalná meg telefonon a Biztosító?

2020. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!