Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autós kamerához létezik...

Autós kamerához létezik feszültség átkapcsoló megoldás (esetleg váltókapcsoló)?

Figyelt kérdés

Parkolás figyelő funkció miatt (is) vettem egy kamerát, a terv az, hogy parkoláskor powerbankról működik (ne szívja le az akksit), menetközben pedig átdugom szivargyújtóra.

Tudtok esetleg megoldást arra, hogy ne kelljen minden alkalommal szétcibálni a kábeleket, hanem valamilyen kapcsolóval meg lehessen oldani az áramforrás váltást?

Tehát valami olyasmire gondoltam, hogy alapból folyamatosan be van kötve egy elosztóba (ha van ilyen?) a szivargyújtós és a powerbankos töltés is, amit egy váltókapcsolóval (ha van ilyen?) tudnék kiválasztani, hogy pontosan miről töltődjön.



#autós kamera #dash cam #tápfeszültség kiválasztása
2020. okt. 8. 13:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha állandó 12V van a szivargyújtóba, akkor én így hagynám. Az a kis kamera nem fogja leszívni az akksit, még ha egy-két hetet áll is egy helyben a kocsi.

Ha csak gyújtásra van 12V, akkor mért nem úgy csinálod, hogy a kamera fixen van kötve a bankra, a bankot meg fixen tölti az autó? Nem is kell hozzá túl nagy kapacitású bank. És semmit nem kell húzkodni, kapcsolgatni.

2020. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi - sajna a bank olyan, h nem tudja azt, h egyszerre terhelve is legyen és töltődjön is. :(

A kamera olyan, hogy bármi mozgás van, akkor elindul, és veszi 20 percig.. Túl érzékeny, bármire bekapcsol, ezért nem merem az akksin hagyni, mert így tuti le fogja szívni.

Jobb megoldás híján dugdosom powerbank-szivargyújtó között, ha áll, akkor van a power bankon.

2020. okt. 23. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!