Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől emelkedhetett meg egy...

Mitől emelkedhetett meg egy benzines autóban a motorolaj szint kb 4-5 mm-rel a max fölé?

Figyelt kérdés
Keveset megyek vele azt is városban kíméletesen. A motornak szép hangja van.
2020. okt. 8. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha benzinszaga van az olajnak, megvan a válasz.

Rövid távok miatt megszívja magát a motor.

Ilyenkor jóval sűrűbben kell cserélni az olajat.

2020. okt. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tejeskávé szerű akkor hűtővíz.
2020. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem éreztem nagyon a benzinszagot, bár lehet hogy az. Víztel nincs gond, az olajbeöntő sem trutymós.
2020. okt. 8. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fixen fenn amrad a szint? Mert esetleg kartergáz is meg tudja ideiglenesen emelni.
2020. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
8 óra állás után ellenőriztem az olajszintet, ebből kifolyólag gondolom nem a kartergáz lenne. Bár nem vagyok benne biztos.
2020. okt. 8. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Előző ellenőrzésnél nem csöpögött még le az összes olaj

2. Benzin jutott a motortérbe

3. Víz jutott a motortérbe

2020. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Keveset megyek vele azt is városban kíméletesen"

Ez lehet a megoldás. A motor sokat jár hidegen, ekkor a henger fala és a dugattyú palástja között nem áll be a gyárilag kitalált hézag, rossz a tömítés és lefúj a beszívott benzin-levegő keverék. Így benzin kerülhet az olajba, amitől magasabbnak tűnik a szintje. Erre utalt előttem az, aki kérdezte, nincs-e benzinszaga az olajnak. Ám a benzinszag nem mindig érezhető: van, hogy a benzin mennyisége olyan alacsony, hogy még nem tűnik fel a szaga, de az olajszintet már megemeli.

Ha legközelebb hosszú távra mész (legalább 30 km főúton vagy autópályán), utána nézd meg az olajszintet. Ekkor ugyanis valószínűleg fel fog melegedni üzemi hőfokra az olaj és lesz elég idő arra, hogy kipárologjon belőle a benzin, így egy hibaforrást máris kizárhatsz.

2020. okt. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy épp sikerült nem vízszintesen megállni. Pl. földes udvaron, füvön, stb.
2020. okt. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!