Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elrontották a chiptuningomat?

Elrontották a chiptuningomat?

Figyelt kérdés

Adott egy 5ös Golf, 3,2 literes 6 hengeres motorral.

Gyári adatok szerint 250 ló, 320 nm. 10,7 litert eszik vegyesen.

Jónak jó volt, de úgy éreztem még ebből ki lehetne hozni többet is. Elvittem chiptuningra. Felmérést követően kaptam egy ajánlatot, az új értékek: 266 Le, 345 Nm.

Na most a gondok ott kezdődnek, hogy mértem egy 0-100-at. Egy az egyben ugyanannyi volt több mérést követően is, mint korábban (6,7 sec).

Nem kellene legalább egy minimálisan kevesebbnek lennie a 0-100-nak?


De ez még a kisebbik gond. Chipelést követően pár nappal előjött, hogy hidegen dadog, lüktet az autó, egy kicsit ingadozik az alapjárat. Ezt mindig csinálja hidegen, chipelés előtt soha nem fordult elő.

A másik pedig hogy chip után pár nappal kezdődött, hogy zajos lett a kormány, olyan mintha sokkal jobban kéne a szervo motornak erőlködnie.

Létezhet, hogy elrontották? Vagy lehúztak?



2020. okt. 9. 19:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Troll szag van az biztos.
2020. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szívómotort nem chiptuningolunk, mert nincs értelme és anomáliákat is okozhat. Rakasd vissza a gyárit.

A gyorsulás javulás elmaradása is normális, mert ennyi többletteljesítménnyel hibahatáron belül vagy még mindig.

Normális chipes mérőpadozik legalább kétszer, előtte és utána és minden tiszta sor akkor. Ha ez nem volt akkor szar helyre vitted vagy nem fizetted ki a mérőpadozást és azért nem csináltak.


A szervó más lesz, az csak véletlenül jött elő most.

2020. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért hozzátenném, hogy mérőpadozás tényleg jó ha van de ott is brutális lehúzás megy.

Chiptuning 100-110. Két mérőpadozás meg 40 ezer.

2020. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Fogadjuk el, hogy mindig van a garázssoron egy Józsibácsi, aki a 5000Forintos Multimeterével és a kicsorbult csavarhúzójával többet tud, mint a gyári fejlesztőmérnökök hada.


Továbbá fogadjuk el, hogy a gyakori.hu-n a trollkodás is gyakori.

2020. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!