Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóbuszoknál, teher...

Az autóbuszoknál, teher autóknál és az egyéb munkagépeknél a tolatás közbeni sípoló hang honnan jön? Valami kis rejtett hangszóró keresztül?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyárilag igen. Utólagosan lehet kapni olyan izzót, amit beteszel a normál tolatóizzó helyére, az világít és szaggatottan sípol is.
2020. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden közúti járműhöz lehet ilyent venni. Maga a fényforrás olyan, hogy nem csak világít, de hangjelzést is ad.
2020. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én vettem a személy autómba ilyen égőt, de annyira idegesített hogy nem sokára vissza cseréltem a régivel.
2020. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Nincs mindenkinek szüksége rá, de az idegesítő hang talán nem véletlen. Az a szerepe, hogy ne lépjen be valaki a hátrafelé mozgó autó mögé. Nem helyettesíti a tolatást segítő személyt, de több a semminél. Ha kellemes lenne a hangja, a bamba ember arra nem figyelne fel.
2020. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismereteim szerint csak 7,5 tonna felett kötelező (busznál nem tudom), de önkéntesen is beszerelhető.

Én azt a verziót ismerem ami egy olyasmi csipogó mint egy duda vagy egy riasztó sziréna. Ez pedig a tolató lámpával van párhuzamosan kötve.


Egy időben volt egy kicsi fiatunk ilyen funkcióval amit szerettem mert egy áruháznál ha tolattál ki tuti, hogy mindenki észrevett.

Most van egy céges villanyautóm amiben még semmilyen plusz zajgenerátor nincs. Lassú manőverezéskor a parkolóban mindenki potencionális veszélyt jelent, mert nem vesznek észre.

2020. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!