Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy ennyire gyorsan...

Normális hogy ennyire gyorsan bemelegszik a mercim?

Figyelt kérdés
e350-es dízel merci és nagyjából 8-10km-t kell mennem és már üzemi hőfokot mutat.Régebbi autóimnál kellett vagy 20-30km de ennél nem.Finoman gyorsítok de picit nagyobb fordulaton engedem váltani az automatát hogy jobban melegedjen.1,5 hete van meg és én örülök neki hogy gyorsan melegszik mert az azt jelenti hogy keveset jár hidegen.Lehet benne esetleg valami "motormelegítő"?2012-es az autó
2020. okt. 12. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg van benne motormelegítő fűtés. Merciknél elég gyakori.
2020. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ez a normális. A 20-30 km extrém sok, ez is csak mínuszokban fogadható el.
2020. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Nekem is dízel autóm van. Amíg nincs nagyon hideg, 6-7 km után már 89-90 fokot ír ki a kijelző vízhőfokra. (Nyilván az olaj ekkor még nem üzemmeleg.)

20-30 km nagyon durva lenne. Annál szerintem termosztátprobléma lehetett ha nem volt -15 fok.

2020. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időben nekem is felmelegszik ennyi alatt.
2020. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem "gyors". Ez lenne a normális.
2020. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!