Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak melyik a kézenfek...

Krómgyűrű kérdése:

Első autónak melyik a kézenfekvőbb?

Figyelt kérdés

A keret legalább 250, legfeljebb 400-500 ezret adnék ki első autóra.


2 éve van jogsim, eddig csak a családi autót vezettem, de most, hogy már dolgozom, gondolkozok az alábbi autók valamelyikén:


- Toyota Corolla 1.4 (békalámpás)

- Suzuki Swift 1.3 (szedán)

- Opel Corsa C

- Honda Civic (6gen)

- Skoda Felicia

- Skoda Fabia


Ti melyiket választanátok, főként országúti, néha autópályás ingázásokra? Lehet célszerűbb lenne dízel motoros autót választanom, de hozzám a benzin üzemű kocsik közelebb állnak.



2020. okt. 13. 14:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja és olajfogyasztásra és rozsdára figyelj.
2020. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Rozsdára mindenféleképpen figyelek, körbejárom az autót és alaposan szemügyre veszek rohadásra hajlamos részeket.


Még amelyik tetszik, az egy G6 Corolla, külsőre nagyon bejövős, 1.6-os, nem tudom, mennyi lehet a fogyasztása, szerintem olyan 7 körül. 110 lovas motor gondolom könnyen viszi a viszonylag kis kasznit.


Tehát állapot függő a dolog, értem. Köszönöm a hasznos tanácsokat!! ☺

2020. okt. 14. 11:07
 13/17 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy az eddigiek alapján nem fogod tudni megállapítani egyedül, hogy jó-e az autó vagy sem. Vigyél magaddal egy ismerőst, lehetőleg szerelőt, vagy olyat, aki sok autót vett-adott már el, bárkit, aki tudja, hogy egy telephelyen körüljárva nem lehet megállapítani, hogy mennyire van szétrohadva egy autó alja, amivel a következő műszakin sem megy át.
2020. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én 5 sebességes 1.6-os békalámpásom 6-8 liter között fogyaszt körülmények alapján. Elég jól megy, ha forgatom, igen :)
2020. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 1.3 (szedán)
2020. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ! Van még egy plusz beugró autó, ami mostanában megtetszett. Seat Toledo/Leon. Tetszenek külsőre és gondolom belülről is tágas lehet. Az a baj, hogy nincs viszonyítási alapom.

Nektek mi a véleményetek, vagy maradjak inkább a Toyota/Suzuki párosnál?

2020. nov. 3. 09:01
 17/17 anonim ***** válasza:

A Leon/Toledo párosnál a tágasság relatív. A Golf padlólemezére épültek, a költségkeretből ítélve az első generációt nézegeted, ami Golf IV. Ennek a szériának az ismérve, hogy elöl egész tágas, hátul meg egész szűk a kategóriájában. A csomagtartó közepes, a Toledonál egész nagy, kb mint egy Octavia, csak a Toledo nem ötajtós, tehát kevésbé praktikus. Egyébként inkább Octaviát néznék, mint Toledót, de utóbbi kétségkívül szebb.

Megbízhatóságát tekintve max. átlagos. Ha jó példányt sikerülne kifognod, akkor lehet viszonylag problémamentes, de ennyiért biztos, hogy lesznek bajai. Ugyanaz érvényes ezekre is, mint az összes többire: ha jó állapotút találsz, meg szabad venni, de egy 400-500 ezres autó és a jó állapot általában nem szoktak találkozni. Szerencsére is szükséged lesz, de nem lehetetlen.

2020. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!