Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a kattogó hang elől a...

Mi ez a kattogó hang elől a kerék felől?

Figyelt kérdés

Az alany egy Peugeot 406 lenne. Az 9 hónapja volt egy koccanás amikor a jobb oldal enyhén tört. Mivel a kerék is kapott sajnos a kormány összekötő is megadta magát azon az oldalon. Cserélték. Akkor szerelő megcsinálta minden jó volt. Az elmúlt 2-3 hétben kezdtem azt észre venni, hogy amikor kanyarodtam jobbra nagyivben akkor a BAL első keréknél kattogott. Egyenesben minden jó volt. Arra gyanakodtunk. hogy feltengely öreg és felujjitásra szorul. Az imént parkoltam be a kertbe (nagy esők vannak) a kormány az ellenkező irányba volt tekerve mint ahogy eddig kattogott (ill hátrafelé haladtam). Amikor egyenesbe hoztam a kormányt, egy fura, kattogó, pattogó hangot halottam (olyan mint amikor a kormányösszekötő volt el deformálódva, később pedig el is tört (A JOBB oldalon).


A kérdés az lenne, hogy ez a kattogó hang mi lehet? lehet köze egy 9 honappal ezelőtti koccanáshoz és maga a kormány mű sérült akkor? Mivel eddig kanyarban volt csak kattogás és amennyire én tudom a féltengely csak kanyarban kattog igy értetlenül állok az egész elött és nem tudom mennyire merjek vissza ülni... Nem balatoni útra, hanem csak elmenni a szerelőhőz....


Tudom, hogy távdiagnosztika nem a legmegbízhatóbb csak 1 kis pici kiindulási pont egyáltalán szerelőig biztonságos?


U.i.: mint utóbb kiderült a gumiharang ami védi a féltengelyt el van szakadva, lehet közre játszott ez is ahhoz, hogy most itt tartok. De lehet e összefüggés a sok eső, a szakadt gumiharang és a rossz féltengelynek egymáshoz?



#baj #féltengely #kattog kanyarban #kattog egyenesen
2020. okt. 13. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Helló. Én szerelő vagyok, de a távdiagnosztika azért nekem sem az erősségem na :D

Velem már történt ilyen, kétszer,(nem én csináltam, az egyik a tesóm a másik meg egy ismerősöm kocsija volt) ha hiszed ha nem a szerelő nem megfelelő nyomatékkal rakta fel a kereket és 5-ből 4 csavart pár száz km után kézzel vettem ki. Érdemes ezt megnézni első körben. Ezen felül a gumiharang szakadása nem okoz ilyen problémát, viszont hosszútávon idő előtti kopását okozhatja a csuklónak ami alatt van. A harmadik tippem pedig a kerékcsapágy lehet. Emeld fel a kocsit, és mozgasd meg a kereket jobbra-balra, alul és felül megfogva ki-be döntögetve. Ha kottyan és a kerék csavarok meg vannak húzva akkor elég gyanús, hogy a kerékcsapágy kopása okozza a kattogást.

Esetleg megnézheted, hogy valamelyik műanyag rész nem-e ér bele az elfordított kerékbe, vagy fékbe vagy valamibe.

Ha a 4-ből egyik se nyert akkor szerelő.

2020. nov. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!