Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyire rosszul menne az 1.9...

Ennyire rosszul menne az 1.9 TDI A4-em?

Figyelt kérdés

Van egy 2001-es Audi A4-em, 1.9 TDI motorral, 110 ló

Én egy 1.2es Astrából ültem anno át, és hát azt hittem ahhoz képest ez egy igazi erőgép lesz. Oké, nyilván erősebb picit. De ennyi. Ahhoz képest hogy 1900 ccm hát nem présel bele az ülésbe.

Kíváncsiságból mértem 0-100at vele, 14 másodperc alá nem bírtam menni vele. A gyári gyorsulás egyébként 12,8 másodperc (mondjuk ez sem valami fényes), de én ettől elmaradok.

Ez normális egy ilyen korú autónál? Vagy esetleg okozhat típushiba teljesítmény romást?


Teljesen szürke autónak érzem magamat az utakon vele, cliok, fiesták, de még ignácok előzése is komoly előkészületeket igényel, én azt hittem ennél jóval dinamikusabb ez a híres 1.9 TDI



2020. okt. 14. 06:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

"Cliok"


Konkrétan, melyik clio, pl a v6-os, 3000-es?

Vagy csak a 2000-es 16v?


De még a sima szívó 1.9 clio is odaveri a kaszni mérete miatt az 1.9tédéjít.


Agyfszt kapok, amikor jönnek a sggembe(clio) mindenféle lomha szardarabokkal...


Amúgy EGR, turbo, de bármi lehet, amiért lomha az audid.

2020. okt. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem is olyan lomha ez az audi.

Mármint de, de úgy értem hogy ez ennyit tud. 20 éves autó, nyilván nem tudja a gyári 110 lovat. Teljesen reális a 14 másodperc körüli gyorsulás.

Halkan jegyzem meg pl 1.4 Fiesta gyári 0-100 13 másodperc, meg a tiéd is annyi gyakorlatilag.

Sosem értettem miért gondolják sokan azt, hogy egy 20 éves 1.9 TDI majd leszakítja a vesét, keresztül présel az ülésen, és felveri mindenkinek a kúpot.


Ez az autó ennyit bír, és kész. Lehet kb 95 lovad, amihez elég nagy a kasznid. Az is sanszos, hogy a a cliok, fiesták, ignácok 100x jobban karban voltak tartva, lehet hogy sokkal közelebb vannak a gyári teljesítményhez. Akkor meg szitne ugyanott vagytok, csak neked van + fél tonnád.


Aztán azon se lepődj meg ha esetleg v6 clio, vagy ST Fiesta úgy megkúpol, hogy huzatosra szopod magad közben.


Szürke autó érzet alatt mit értesz pontosan? Persze, hogy szürke autó egy 1.9 tádé. Tíz ezresével hozzák be őket évente.


Szerintem kicsit nagyok az elvárásaid ezzel a motorral szemben, engedd el a történetet. Ha jobb kell akkor vegyél erősebbet.

2020. okt. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

1.9 tdi mindig a megbízhatóságáról volt híres, nem az erejéről.

normális közlekedésre pont elég, ha meg hülye gyerek módjára hajtód, hamar kelleni fog egy új turbó. Ezen kívül előbb utóbb hengerfejes lesz.

2020. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ekkora teljesítményű kocsi nem is présel bele az ülésbe. Astra után tényleg nagynak tűnik, viszont Audihoz képest lomha. Elég ránézni a gyorsulásra, 11.3 másodperc a gyári adat.
2020. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem is présel bele, az egyértelmű. Nekem ugyanez a motor volt Golf IV-ben. Természetes, hogy vissza kell váltani egy előzéshez, de messze jobban megy, mint egy 1.2 Astra
2020. okt. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
#5 Azért az A4 kicsit nehezebb mint a Golf.
2020. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

#6: Saccra 10% alatt van a különbség...

Nem azért írtam, hanem, hogy van saját tapasztalat a motorral. Megy, sokkal jobban, mint a kifejezetten, benzineshez mérten is lomha Opel szívóbenzin. De nem lesz versenyautó.

A kérdező is akkor érezné az igazi különbséget, ha visszaülne az Opel-ba.


(Vagy van valami baja és gyengélkedik)


#5

2020. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Azért 10mp felett nagyon nincs meg az a beleprésel az ülésbe érzés. ;)

Az olyan 8 alatt kezdődik.

2020. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Na ezzel a teljesítményvesztős dumával ne siessetek annyira! Közel sem a feltöltött motorokra jellemző a teljesítmény vesztés, sokkal inkább a szívó benzinesek tulajdonsága, hogy jóval elmaradnak a katalógus adatoktól. Ez a 110le tdi leadhat kb 240-250nm nyomatékot olyan 2000es fordulat környékén, ami minden csak nem a lomhaság definíciója. Ha a tied ennyire gyenge, akkor ott más baj lesz.
2020. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A kopás miatt veszít annyit persze, hogy így 2 évtized alatt egy 10%-kal legyengüljön, nincs itt semmi hiba alapvetően.

De amúgy meg persze, egy A4-től mit várjon az ember? Kb. a létező legfapadosabb Audi, annak is egy 20 éves példánya, tök átlagos hatchback külsővel.

Nyilván nem úgy fog gyorsulni, mint az E-Tron GTR, ami 40x annyiba kerül.

2020. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!