Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szénsavmentes ásványvizzel...

Szénsavmentes ásványvizzel pótolhatom a hűtővizet?

Figyelt kérdés

Eszi a vizet a tédélyi érzésre 300+++ hp+chip+monster matrica autóm. ( Viccelek, egy gyári egyterű , egyetlen módosítás a nappali menetfény ). Bekapcsolom a fűtést és eltűnik 100km alatt egy deci víz, holnap megyek egy zalai túrára, és nincs deszt vizem.

Hogyan kell meleg motornál után tölteni a zárt rendszerű hűtővizet ? Járjon a motor közben míg a kiegyenlítőbe megy a ásványvíz? Vagy ugorjak be Keszthelyre a Bárdi/Unixba ioncseréltér?

okt. 15. 00:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
"De ha tudod hogy szar, miért nem veszel rendes hűtővizet?"
okt. 15. 10:46
 12/16 ITGuy ***** válasza:
Ha felforr a hűtővíz nem egyszerűbb félreállni egy 10-15 percre, minthogy járó motornál mókolgatni kockáztatva egy arcpirító élményt?
okt. 15. 12:09
 13/16 anonim ***** válasza:

#11: Hát de nem?

Csak akkor öntenék bele csapvizet / sima vizet, ha nincs más opció, mert épp az út szélén állok, és minden ami van nálam, az egy palack víz. Ilyenkor beleönteném.

De kérdezőhöz: ha tudod hogy szar? Mert tudod. Most tetted fel a kérdést. Akkor mi a bánatér nem veszel rendes hűtőfolyadékot? Mire vársz? Pláne most, hogy jönnek a hidegek... Nekem reggel már le volt fagyva a szélvédőm.

Tehát ez a hozzáállás... tudod valamiről, hogy szar. És nem nézed meg miért, vagy hogy hol. Tudod, hogy "issza" a hűtővizet. És ezt nem hűtővízzel akarod pótolni... Tököm se érti ezt.

okt. 15. 13:06
 14/16 A kérdező kommentje:
Bocs, nem volt netem elküldeni. 2 órája megírt cucclit. Na lényeg, hogy most nem tudom mit akartam írni amikor utántöltöttem akkor nem volt a tartályba nedü, na de megtöltöttem most meg nem evett semennyit sem. Majd veszek le belőle kicsit majd teszek bele fagyállót. Majd megyek vele és mit most figyelem, amúgy meg a bal kerék száraz idöben vizes volt tavasszal amikor fűtöttem. Nyáron nem kért vizet, néztem.
okt. 15. 13:21
 15/16 Majatom ***** válasza:
A sok víz utánatöltéssel vigyázni kell, mert ahogy már írták, fagyálló kell bele, és az nem csak azért kell, hogy ne fagyjon bele hidegben, hanem általában a vízszivattyút is az keni. Ha nagyon lecsökken a fagyálló koncentrációja a hűtővízben a sok tiszta víz utántöltögetéstől, akkor nem lesz megfelelő a kenés, és tönkre megy a vízszivattyú csapágya, és utána már ott fogja ereszteni a hűtővizet.
okt. 15. 14:40
 16/16 A kérdező kommentje:
Oksi. Köszi szépen urak.
okt. 15. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!