Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben az esetben cserélnétek...

Ebben az esetben cserélnétek már a téli gumikat?

Figyelt kérdés

A napokban sikerült egy defektet csinálnom a jobb első keréken ami menthetetlen lett. Nem találtam pont olyan gumit hírtelen ami eredetileg volt rajta így egy másik márka gumija van rajta amiben 1 cm különbség is van benne az eredetitől. Azt mondták hogy ne menjek vele nagy távokat de átmenetileg jó lesz. Az eredeti gumi 40 ezer körül van amit most nem vennék meg csak jövőre mikor vissza kell cserélni a nyárit. Viszont rendeltem téli gumi szettet. Megérné most lecserélni már vagy hagyjam rajta a nyárikat ezzel az egyel ami nem egyezik a többivel?

Illetve mennyire probléma ha a téli gumik eredeti felnire lesznek téve és nem vett lemezfelnikre? Károsodni fog a télen?


2020. okt. 15. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha marad a sok eső, akkor megéri. A téli gumin több a "barázda" jobban elvezeti a vizet.
2020. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En tavaly pont ugyanigy jartam. Tel elott 1 honappal defekt. En nem szaroztam, penzem sem volt gumira, feltetettem a teli garniturat.
2020. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gumi-szempontból már az elmúlt napokban tél volt.

Lesznek még kellemesebb napok, akár télen is, de már nyugodtan fel lehet rakni a téli gumikat.

2020. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Majatom ***** válasza:
Én is átcseréltem tegnap délután, mert a nyárim már eléggé kopott, tavasszal lesz cserélve, és ebben az esős időben biztonságosabbnak érzem a télit, főleg autópálya tempónál. A lemezfelnit azért választják szívesebben a téli időszakra az emberek, mert ha télen "sózva" vannak az utak, akkor az a "sós" latyak nem tesz jót az alufelniknek, de egyébként nincs sok jelentősége. Én ismerek olyat, akinek a téli is meg a nyári is alufelnin van, és nem kényszerből, mert két külön szett.
2020. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most már nem érdemes a nyárival szórakozni. Amikor defekt lett, és a pótkereket fölraktad, onnantól nem kellett volna mást csinálni, csak a téli gumit beszerezni és föltenni rá. És akkor van fél éved keresni megfelelő méretű nyári gumit.
2020. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!