Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri Opel Astra H 1.6ról...

Megéri Opel Astra H 1.6ról Toyota Celica 1.8ra váltani?

Figyelt kérdés
Egy 2007es 105 lovas Opelem van amit 1m200e-ért vettem, azóta kapott polírt és szép alufelniket. Viszont most néztem a celicákat és 1 milla körül tudnék venni 2000es évjáratút. Viszont ha lecserelném és "kb" ugyanannyiba jönnék ki, akkor megéri lecserélni? És ha figyelembe vesszük a fenntartást? Válaszokat köszönöm!

2020. okt. 15. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
anyagilag nem
2020. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mert a régi 1.8as valszeg sokkal többet fogyaszt mint az új 1.6.
2020. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Az 1.8 általában úgy eszik, mint egy 2.0 és úgy megy, mint egy 1.6-os.


Én inkább a hét év korkülönbség és az olcsó opel-alkatrész helyett drága japán alkatrész miatt nem váltanék.


Tehát épp a fenntartás miatt nem éri meg, mert a fogyasztása is rosszabb lenne, meg a szervize is.

2020. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!😊
2020. okt. 15. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Az opel a kispolgáriság szimbóluma, a Celica meg egy ritka kupé.

Egyre figyelj, ne a butábbik motorral vedd.

Azok megbízhatók eléggé.

2020. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sima 1.8-as 140le-s Celica egekbe leforgatható szívómotorja is odaver jó pár 2 literes kocsit. Az erősebb verzió, a 192 lovas 1.8-as pedig 2.5 litereseket is.


A fogyasztás minimálisan lesz több, a Toyota legalább 10 évvel fejlettebb motorokat gyártott mindig is, mint az Opel. Persze ha tolod neki, mert a Celicát lehet, akkor jóval több is lehet a fogyasztás. A különbség inkább annyi, hogy az Astra egy olcsó kis népautó, a Celica pedig egy sportkupé. Szóval egyáltalán nem egy kategória.

2020. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 évvel idősebb - gondolom kétes eredetű - autóra váltani úgy, hogy ha jól értettem most vetted nemrég az Astrát is, és hogy kb nem maradna néhány 100e Ft-t a Celica azonnali szervizelésére, szerintem hülyeség. Mondom ezt Toyotásként.

Sajnos ahogy elhangzott, rúgják az autónak - többnyire a fiatalok - , mert jól megy, éppen ezért szép példányú, nem törött Celicát te 1M Ft-ért ha találsz, akkor szólj nekem is. Hasonlóan sajnos kérdéses, hogy azok, akik "rúgják" az autónak, költenek-e a fontos szervizre, vagy csak tuning elemekre, amitől jobban néz ki az autó.

Az se mindegy, hogy pl van-e családod, vagy csak magadnak van az autó. A Celica 2 ajtós - bár az Astráról nem esett szó, de gondolom az 4 ajtós vagy kombi lehet.

Félre ne érts, jó autók a Celicák, de amitől tényleg Toyota egy Toyota, azt sajnos az 1M Ft-t érő Celica már nem fogja neked nyújtani - meg lehet nézni, abból a generációból a vigyázott, szervizelt, karbantartott és megóvott példányok nem ennyibe kerülnek...

2020. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Tehát ugyan annyi pénzért egy 7 évvel öregebb autót akarsz venni? Mi ebben a ráció? Mert én nem értem.

Hacsak nem az Opel már nagyon lestrapál, a bele is lóg, a Toyota meg nagyon megkímélt, patika állapotú, extrém kevés km-rel, akkor gondolkoznék el rajta esetleg. Különben meg eszembe nem jutna.

2020. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!