Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál mit jelent...

Autóvásárlásnál mit jelent számotokra, ha kitakarják a rendszámot?

Figyelt kérdés

Lehet csak én vagyok pesszimista, de mikor kirakarnak egy hirdetésnél egy rendszámot, számomra hiteltelenné válik. Mintha le akarnák tagadni, el akarnák érni, hogy ne lehessen ellenőrizni (hiszen ma már bárki otthon, ingyen ellenőrizheti pl hogy volt-e számottevően visszapörgetve az óra).

Számotokra mit jelent?



2020. okt. 15. 20:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is külföldről behozott autóknál szokták, amelyeknek még nincs is magyar rendszáma.
2020. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
10-es. Egy biztosítós ismerőstől simán meg lehet tudni minden adatot. Nevet,címet,stb-t.
2020. okt. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%

Ha egy fotón kitakarják a rendszámot, akkor az számomra azt jelenti, hogy nem látom a rendszámot.


Aki kitakarja, bizonyára tudja, hogy miért teszi.

Szerintem sokkal egyszerűbb lenne megkérdezni tőle, mint különféle katasztrófa-elméleteket gyártani.

/lopott, visszatekert, nincs magyar okmánya, stb./

2020. okt. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

hagyjuk már ezt a "megtudjuk a címét"...és mit kezdünk vele? 99%, hogyha meg akarod nézni az autót, akkor úgyis oda fog hívni.


az autóról már viszont tényleg sokminden megtudható lekérdezés után, például az alvázszám, ami alapján már tudsz is csinálni egy carvertical-os vagy bármilyen lekérdezést, és kiderülhet, hogy mégsem törésmentes az az autó...persze a többségnek tényleg eszébe sem jut ilyesmi, hanem a válaszokhoz hasonlóan paranoiások, hogy jajj, megtudják, hol lakok, aztán majd jönnek zaklatni vagy nem is értem miért baj ez...

2020. okt. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Az autó megtekintésekor úgyis kiderül a rendszám. Szóval felesleges dugdosni és emiatt a másik idejét rabolni, szerintem.

Megtekintéskor meg csak nem szerelik le és kapargatják le a szélvédőről a regisztrációs matricát is!

Mikor autót adtam el, én még az alvázszámot is beírtam a hirdetésbe. Ha valaki le akarja kérdezni, nem volt takargatni valóm. 2 napon belül el is kelt az autó.

2020. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
Semmit nem jelent.
2020. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

12# "Egy biztosítós ismerőstől simán meg lehet tudni minden adatot. Nevet,címet,stb-t."


Ekkora hülyeséget még nem hallottam. Tegyük fel, hogy van egy autó hirdetés. Úgy hirdeted meg hogy a Kék biztosítónál van biztosítással? Ha valami úton módon igen, akkor mi van ha nekem ott nincs ismerős, hanem a Pirosnál van?

Egymáséra nem látnak rá, ha meg a biztosító ismerős egy közvetítő, akkor még annyit se tud lekérdezni.

De tegyük fel, hogy a Kék biztosítónál vagy és ezt te le is írod. Születési idő, anyja neve, kötvényszám honnan lesz meg? Ezeket kérik az azonosításhoz. Egy autó rendszám alapján (még ha tudod a biztosítót, akkor se) nem lehet megtudni a tulajdonos VAGY az üzembentartó adatait.

2020. okt. 16. 10:00
 18/19 anonim ***** válasza:
85%
Gondolod ha valakinek van biztosítós haveja akkor majd az ki fogja adni más emberek adatait a haver kedvéért? Kockáztassa az állását csak, hogy megtudja, hogy Kis Pista a fing utca 2 alatt lakik. Normális ember nem adja ki más adtait idegeneknek akkor se ha a haverja az illető. Amúgy is tilos ilyet csinálni.
2020. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

- Sumákság van az autó körül

- Külföldről behozott autó, aminek csak akkor intézik az okmányait, ha megvan rá a vevő.


Egyébként onnan tudjátok ellenőrizni, hogy van-e magyar rendszáma - amennyiben 2004 utáni autóról van szó - hogy van-e a szélévédő jobb alsó sarkában EU-s matrica.

2020. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!