Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap este lehetséges hogy...

Tegnap este lehetséges hogy lekaptak gyorshajtásért az 55-ös főúton. Szerb rendszámú kocsi, szerb vezetői engedély. Megúszhatom vagy sem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szegedig, az 55-ös főúton mentem éjszaka, 103-at mutatott az óra, mikor a vak sötétben észrevettem már a civil rendőrautóban a traffipaxot.

Azt tudom, hogy ha 90km/h a határ, akkor a 103 (ami valójában kevesebb 2-3kmhval remélhetőleg) még belefér. Viszont úgy rémlik, hogy az úton valahol volt egy 70kmh-s korlátozás, fogalmam sincs hogy miért, mert se nem volt kanyargós, se nem volt rossz minőségű az út. (Esetleg ha valaki ezt tudja hogy hol van pontosan és miért, megköszönném ha leírja.)

És attól félek hogy épp a 70km/h-s szakaszon mentem 103-al, ami azért bőven több így.


Előttem volt egy kocsi, nem olyan messze, de a követési távolság meg volt, gondolom az esélytelen hogy őt bemérték és engem pl nem.


Kérdésem az, hogy külföldi rendszámú autó, külföldi engedély, ráadásul nem EU-s. Megúszhatom a büntetést (ha lesz), vagy mindeképp elkapom, lényegtelen hogy milyen tábla és engedély?

Illetve ha kiküldik, milyen címre fogják? Állandó címem szerb, tartózkodási magyar.


Illetve mennyi idő hogy kiküldjék a büntetést, mennyi a befizetési határidő?


Természetesen tanultam az esetből, fene sem gondolta hogy trafiznak, és leginkább a 70-es tábla zavar. Nem igaz hogy nem direkt csinálják így ezt... :(



2020. okt. 17. 07:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha 70 volt akkor megbüntetnek.

Küldik majd legyél nyugodt.

Lehet hogy direkt van, a pénz veszedés a lényeg.

2020. okt. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kereszteződés volt, azért volt 70-es. Vagy más balesetveszélyes hely.

Csak úgy heccből nem raknak ki 70-es táblát.

2020. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges agyalnod rajta, úgysem tehetsz semmit utólag.

Ha bemértek, akkor pár héten belül megkapod a 30 ezres csekket.

2020. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

"Természetesen tanultam az esetből, fene sem gondolta hogy trafiznak, és leginkább a 70-es tábla zavar. Nem igaz hogy nem direkt csinálják így ezt... :("


Tanultál a frászt. Nem az a baj, ha 90 helyett 100-zal mész.

Az a baj, hogy fogalmad nincs, mennyi az adott szakaszon a megengedett, csak mész mint a barom, vakon, félálomban.

Ez a baj! És ezért nagyon is jár a bünti.

2020. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Kedves utolsó! Nyilván te mintapolgár vagy, aki soha semmilyen szabályt nem szegett még meg, vagy nem hibázott.


Azt meg ne te mondd már meg, hogy szerinted tanultam e belőle vagy sem. Majd én azt tudom szerintem, mert én ismerem magam.


Persze, ha 70-es szakasz volt, akkor benéztem, jár a bünti, jogosan. Remélem ettől jobb napod lesz!


További szép napot! :)

2020. okt. 17. 10:30
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha 70-es szakaszon kaptak le 103-mal, akkor 45 ezer lesz. Ne stresszelj, tegyél félre 45 ezret, aztán ha három hónapon belül semmi nem érkezik, majd buliztok egy jót belőle.
2020. okt. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, lehet személyeskedni, lehet megsértődni, de a válaszodból nagyon nem úgy tűnik, hog értenéd, mi a gond.

Ha 70 helyett tudatosan mész 100-zal, azt mondom, tedd, tisztában vagy vele, hogy fokozottan kell figyelned, mert a 70 nyilván nem viccből van kint (még ha ezt is hiszed).

De te gyakorlatilag annyira figyelmetlenül vezettél - ráadásul éjjel! -, hogy még azt sem tudod, mennyi a megengedett.

Szerencséd volt, mert ennyi erővel egy kerékpárost is elnézhettél volna.

Te amiatt panaszkodsz, azon vagy felháborodva, hogy mértek. Meg hogy lehet, hogy volt 70-es tábla.

Látszólag meg sem fordul a fejedben, mennyire nem voltál ott fejben!

És ezen sajnos még a harmincezres csekk sem fog változtatni...

2020. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
#8 baromságot írsz. Attól mert mert nem tudta mennyi a seb. Határ még ott lehetett fejben. Sőt még jobban is akár mint aki folyton a táblákat fürkészi. Én is inkább folyamat az utat, forgalmat, útminőséget, útvezetést figyelem, sokszor én se tudom hogy mennyi a sebességhatár, pl random 60-as tábla országúton, mondjuk egy enhye ívű kanyar előtt, van hogy lassítani se kell, bevehető úgy is. Vagy nagykőrösi út bp felé, egyszer nem vettem észre az 50-es táblát, mentem tovább 80-al,mert nem változott se a forgalom, se az útviszony, semmi. Vagy a random 100-as tábla autópályán. Vagy amikor először mentem az m0-n és azt hittem az is autópálya. Erre mondhatod hogy ezeken a helyeken se véletlenül van kint tábla, amit én is elismerek, még ha az okát nem is tudom, de ha ezzel az okkal szembetalálkozok, jó eséllyel elkerülöm a balesetet mert igazadom az adott szituációhoz, mert az útra koncentrálok. Ez a legfontosabb nem az hogy észrevszel egy 70-es táblát.
2020. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok személyeskedni. Igazából nem is akarok vitatkozni erről.

Elba*sztam, beismerem. De azzal nem értek egyet hogy nem voltam ott fejben, az utolsó véleményét teljesen osztom.


Nyilván tudom hogy hibás vagyok, és hogy jobban figyelek majd, és hogy jogos hogy ha büntetnek.


Bennem az volt hogy 90 a seb határ. Sajnos a 70-es táblát meg nem realizáltam, lehet épp kerültek, másra figyeltem, nem tudom.


Ez van. Már csak abban bízok hogy 30K-ban megáll. (Mert így elég necces.)

2020. okt. 17. 15:09
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja, és azt még hozzá tenném, hogy friss, új (mármint nem új, hanem nemrég vásárolt) kocsiról van szó, és ez volt az első nagyobb utam.

Valoszinu aki hajtott már teljesen először új kocsit hosszabb úton, tudom miről beszélek, ha azt mondom hogy elvarázsol a kocsi, ahogy megy, a főúton, ahol tudom hogy 90 a határ. És hát nem vettem észre a 70-et sajnos.


Na mindegy, ettől nagyobb gondom bajom ne legyen vele és a vezetéssel, és nektek sem kedves válaszolók!

2020. okt. 17. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!