Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen modellt ajánlotok?

Milyen modellt ajánlotok?

Figyelt kérdés
2 000 000 ft alatt keresek autót, fontos a viszonylag nagy méretű csomagtartó (4 ember kollégiumba járását hivatott megoldani), a megbízhatóság (autókhoz nem túlságosan konyító sofőr ne rettegve kelljen elinduljon bárhová), valamint nem szeretnék túlságosan régit se (2012-2013 vagy újabb autókat néztem bár egy Honda Jazz kedvéért lementem egész 2010-ig)

2020. okt. 17. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2010/11-es, újabb generációs Honda Jazz-t, én is olyant akarok nemsokára venni. Rendkívül megbízható, minőségi, tágas kisautó. A legjobb benzines motorokkal, 1.2 90, 1.4-es 100 lóerő. Belsejuk ezerféle képpen variálható. Kis autó létére az egyik legtagasabb.
2020. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen kombi jó lenne. Kia és Hyundai modelljeit nézzed meg.
2020. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
KIA Ceed és Hyundai i30 kombi.
2020. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom a 4 ember a kollégiumig nem akarja széttörni a veséjét meg az ülepét. Valami régebbi autóban gondolkodj, ne újfajta guruló tojásokban, amit most kínálgatnak.
2020. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Arra hogy 4 embert a csomagjaikkal elvigyen a Koliba, még egy Yaris meg egy kis Peugeot is alkalmas.


Nézz Kia Ceedet meg Hyundaiokat.

2020. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Legújabb Corolla ami kijön ebből az összegből.
2020. nov. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

4 ember koliba járásához kell nagy csomagtartós autó, erre meg érkeznek olyan tanácsok hogy Jazz, Yaris.

A Yaris csomagterét megtöltöd a 4 laptoptáskával, ruhát annyit viszel amit egyszerre fel tudsz venni.

A Jazz egy fokkal jobb, talán megoldható, de szabadon, kényelmesen nem pakolhatsz.


Kombi Avensis (motort érdemes körültekintően választani!)

Kombi Accord

Kombi Passat, kombi Golf

Kombi Corolla.


Ne felejtsük el hogy nem 4 takarító fog ingázni a koliba, hanem 4 bentlakó csomagokkal.

2020. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez is releváns, mert gondolom a 4 koleszos sem minden hétvégén megy haza - szóval a 7 napból hány nap is ténylegesen, amikor szükség van a nagy méretekre? Na meg persze nem tudjuk milyen messze van a kollégium, 300 km-et én se utaznék szívesen valakivel hátul ülve egy kis kávédarálóban (amiben jó esetben még egy kényelmes kartámasz sem lesz), de 50-60 km-et megint más elviselni így.

A Honda Jazz-t valamiért nagyon de nagyon nyomják a hazai médiában, főleg a Vezess és a Totalcar - mintha nem létezne másik megbízható használt autó a piacon... Az is le tud(hat) robbanni, ha olyan tulajdonosa volt korábban, aki még az olajcserét is elfelejtette a 10 éves kocsin...


De visszatérve, ha pl hétköznapokon a városban lófráltok a kocsival kis távokon (bolt, buli, könyvtárt, miegymás), és csak hétvégente mentek haza, vagy akár hosszabb távokra - akkor pl nem feltétlenül dízel motorban kell gondolkodni - mert a dízelek halála az ilyen 1-2 km-es "anyataxi" használat, és ez hosszú távon megbosszulja magát.

Illetve mivel használt autóról beszélünk, ha 2M Ft a kereted, akkor 1,5-1,6M Ft-nál ne keress drágábbat, mert a többi bizony kelleni fog az első gyors szervizre. Mondhat bármit a tulaj (főleg itt Magyarországon), aki eladja az autóját - tisztelet a kivételnek - az nem fog százezreket rálocsolni, ha tudja, hogy eladja... Érthető a logika, ugyebár... Azaz mondhat bármit, hogy ezt meg azt cserélte pont azelőtt, mielőtt te felhívtad, de ha ezt számlával nem tudja igazolni, én bizony nem hiszem el neki.


És szintén nagy igazság, hogy nem km-et, hanem állapotot veszünk. A csak városi 70e km-et futott autó nem biztos - sőt -, hogy jobb, mint az 150e km-et futott, amit szinte csak autópályázásra használtak (tartós, egyenletes sebesség - nem kopik úgy és annyira a kuplung, a fék, miegymás), kevesebb lesz benne a parkolókban szerzett apró sérülés (ajtó-nekinyitás, bevásárlókocsi rátolás, parkolási apró koccanások, stb, stb).


Én benzinest keresnék, és ez lehet koreai, japán vagy német is - ez tényleg egyén és ízlésfüggő, mert mindenből - pláne használt autó esetében - ki lehet fogni jót és romhalmazt is.

2020. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy Dachia Logan kombink, használtan kb 1 milla körül lehet venni. Nagyon sok hely van benne, akár egy raklap is beleférne. XD (A régebbi modell van nekünk) Nem kell gyakran szervizelni, nagyon strapabíró autó. A rossz utakon is nagyon lágyan átmegy. Csak ajánlani tudom. :)
2020. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Erre gyakorlatilag bármilyen 5 ajtós kompakt tökéletes. Én Golf-ot néznék, esetleg Leon-t, Astra-t.
2020. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!