Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most jogos? Ez így lehúzás...

Ez most jogos? Ez így lehúzás vagy nem?

Figyelt kérdés

Úgy alakult,hogy autót kellett bérelnem, megbeszéltem a bérbeadóval,hogy 2 napra kellene az autó. Pénteki és szombati napra,de csütörtök délután hoztam el az autót és azt mondta, hogy a csütörtök délutánt nem számolja csak a pénteket és a szombatot. Mielőtt elhoztam mondtam neki,hogy szombat délután viszem vissza. Nem beszéltünk meg konkrét időpontot,hogy mikorra vigyem vissza. Indultam vissza és hívtam őt,hogy csak 7-8 óra körül érek oda. Erre a válasz az volt,hogy nem várt rám egész nap és nincs otthon. Mondta, hogy vigyem vissza másnap dél körül,de akkor az még 1nap bérleti díj lesz. De miért számol fel még egy napot amikor én aznap vittem volna vissza ami meg lett beszélve?


Mondtam neki azt is,hogy vissza viszem és valakinek oda adom a kulcsot, de azt mondta nem kell,holnap vigyem vissza.

A kaucióról nem nem kaptam papírt,egy kölcsönadási szerződést adott amire a csütörtöki,pénteki és szombati nap volt írva. A papíron semmi konkrétum,pontos idő(óra) nincs írva arról,hogy mikorra kell vissza vinnem az autót. De szóban sem említette,hogy mikorra vigyem vissza pontosan vagy,hogy meiig lesz ott. Ma ott hagytam az irodája előtt és holnap vissza viszem neki a kulcsot, minek legyen nálam ha 2 napról volt szó. Számlát kérni fogok a bérlésről,kíváncsi vagyok,hogy kapok-e.



Az Ő részéről ez most jogos a plusz 1 nap kifizettetése vagy nem. Nem a pénzről van most szó hanem a hozzáállásról,én annyit mondtam volna,hogy hozza vissza,fizesse ki amit megbeszéltünk és ennyi.


Ebben a helyzetben szerintetek kinek van igaza?



2020. okt. 17. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Önhibádon kívül nem tudtad vissza vinni. Nem fizetném ki, megkérném két nem éppen bizalomgerjesztő ismerősöm jöjjenek velem az visszaadásra.
2020. okt. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bele kellett volna írni a szerződésbe, pontosan hogy mettől meddig kell és akkor nem lenne ez.

De azt irod hogy nem lesz ott, akkor hiába állitod oda.

2020. okt. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én az ilyen esetek elkerülése érdekében meg szoktam kérdezni hogy "figyumá', meddig vagytok nyitva? Ha eltolódna a dolog és másnap reggel nyitáskor itt vagyok az még oké?"


A bérbeadónak van egy nyílás a fején amiből hangok jönnek, onnan pedig várom az információt.

2020. okt. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem megbeszélni hanem le kell írni, amit mondanak azt félre lehet magyarázni vagy érteni.
2020. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Normálias cégtől kell bérelni, akkor nincs ilyen gond.
2020. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mostantól a következő közmondások, szólások jelentésével vagy gazdagabb:

- Olcsó húsnak híg a leve.

- Szó elszáll, írás megmarad.

- Üzletben nincs barátság.

- Eső után köpönyeg.

- Utólag könnyű okosnak lenni.

2020. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen le kellett volna írni papírra az lett volna a legtisztább,amúgy vissza vittem ma a kulcsot. Felszámolta a +1 napot,mondjuk engedett belőle 5ezret. Olyan autója van ami munkához kell és itt a környéken másnak nincs. Számlát nem adott,nem kezdtem el vele cirkuszolni kifizettem és ennyi volt. Ahogy írtátok az autó elvitele előtt le kell írni a papírra mindent és akkor nincs félreértés.
2020. okt. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!