Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha bekanyarodok egy utcara,...

Ha bekanyarodok egy utcara, honnan tudjam mennyire kell elfordítani a kormányt, illetve mikor kezdjek el ellenkormányozni?

Figyelt kérdés
Ma volt az első vezetésem, mikor bekanyarodtam kis híján levittem egy parkoló autó tükrét, mert későn kezdtem visszaállni. Erre van valami szabály?

2020. okt. 18. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás.
2020. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aszta , nem lehet igaz !!!

Az autó helyzetét mozgását kell figyelni és kordinálni.

2020. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre szabály. Idővel kitapasztalod, hogy egy adott kormánymozdulat mekkora kanyarív változást okoz.


Ez meg a mai oktatás hülyesége, hogy nem kötelező a rutinpálya, hanem a tanulók egyből a forgalomban, a többmilliós autók között kezdenek manőverezgetni.

2020. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkormányozni motoron kell, illetve amikor jeges úton megcsúszik a kocsi hátulja.

Te egyenesbe akarod szedni a kormányt, erre majd hamar ráérzel, senki sem csinálja tudatosan.

2020. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor már teljesen bekanyarodnál akkor elkezded visszafele engedni a kormányt. Gyakorlás és menni fog.

Első 5 óra nekem is nehéz volt, mert nem volt rutin pálya.

2020. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!