Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen zöld rendszámos autót...

Milyen zöld rendszámos autót vegyek 5 millió ft-ból?

Figyelt kérdés

Napi minimum 70km, autópályán is megyek vele oda vissza kb 10-15 km-t. És Bp belvárosban töltöm időm nagy részét. Parkoláson szeretnék főleg spórolni, ezért fontos a zöld rendszám.


Ha több dolgom van, akkor sem megyek többet napi 120-130km-nél.


Nyáron meg szoktam nézni a kidott albérletem, ami oda-vissza 430km pályán, illetve Balaton is kb 130km itthonról.

Hévízre is járunk többször, az is közel 400 oda-vissza.


(Van itthon 500 ezer ft-os, de benzines és dízel autónk is (2))

Legrosszabb esetben távolra mennék ezekkel, addig cserélek autót a családtagjaimmal.


Bmw i3-ra gondoltam, de a kínálat alját csípem csak el ennyiből, a rex motorossal 250-300km-t lehet elmenni állítólag.


Általában egyedül utazom, max 1 fő plusz.

Családdal évente 5x max (4 fő).


Mit javasoltok?

Melyik megbízható és megy el minimum 150km-t egy töltéssel?


Illetve az is fontos, hogy menjen, ha kell. Az új duster peldaul 40-50 le körül van csak, szerintem az nagyon lassan gyorsulna.


2020. okt. 18. 23:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 Hát figyelj, ha egy másik, hasonló korú BMW-ben elromlik valami, annak is lesz ennyi a szervizköltsége. De ennyi idősen még nem szabad hogy baja legyen.
2020. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Opel AMpera
2020. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem miért kérdezel meg másokat, ha már eldöntötted, az I3-at karod. Egyébként van pár rejtett költség, mint pl. a nagyon ritka méretű gumik.
2020. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják elvenni az ingyen parkolást, gazdagok felháborodnának , tüntetnének nem mernék meglépni. Azt már igen, hogy aki euro2 járgánnyal jár az fizessen többet, az úgy sem szól max. facebookon ír egy posztot mert arra van csak ideje. :)))))))
2020. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az amperából vannak 150 le felettiek, azok izgalmasak lehetnek.



Az Amperából CSAK ilyen van. Ez a rendszer összteljesítménye. De sok helyen csak a 86LE-s benzinmotor teljesítménye van feltüntetve még a forgalmiban is. De a lényeg, hogy mind 150LE.

Abból a szempontból lehet jó választás lenne az Ampera is, hogy városon belül elektromosan használod, aztán amikor autópályázol akkor mehet a benzin motor is. Szerencsére az Ampera ritkán indítja a benzin motort. Míg a Prius már egy kövér gázfröccsnél is beindul a benzinmotor. Ha plug-in hybrid kéne akkor én is az Amperát választanám. Ha full elektromos kéne akkor minimum egy Ioniq.

2020. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!