Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség, milyen autót érdemes...

Segítség, milyen autót érdemes 1-1.5 millióért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


(Igen, már olvastam a többi, hasonló kiírást.)


Totál laikusként kérném segítségeteket. "Anya autónak", azaz a gyerekek oviba-iskolába szállításához (1 km), illetve munkába járáshoz (4 km, két falu közti táv napi 2x) gondolkodom autóvásárláson.

Ez a 2. autó lenne, igaz, már az 1. sincs fényes állapotban...


Paraméterek: benzines, 5 személyes, lehetőleg 10 évesnél nem régebbi, klímás, törésmentes.

A fenti napi használaton kívül alkalmanként kisebb utak (20-40 km, autópályán is) lehetségesek.


1. Kérlek szépen, írjatok konkrét tanácsokat, ne csak annyit, hogy Astra, Focus vagy Corolla...


Jelenleg 1.5 millát szánnék rá maximum, ebben esetleges apróbb javításoknak is benne kell már lennie.


2. Szerintetek egy ilyem kategóriájú autónak a fenti használat mellett mennyi lenne a havi fenntartási költsége?

(Cascóval,és 1 megyei autópálya matricával együtt, benzin költség, hivatalos költségek stb.)


Mire kell nagyon figyelnem, ha nem akarok 1 éven belül félmilláért javíttatni? Pl inkább a korból engedjek, a km állás a fontosabb?


Nagyon megköszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat.



2020. okt. 19. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem vmi kis autó lenne az ideális, én a nissan micrammal tökéletesen meg vagyok elégedve.
2020. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Swift
2020. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
swift
2020. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Erre a távra? Bicikli

KB soha nem lesz üzemmeleg a motor, folyamatosan hidegen fogod járatni.

2020. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a 10 évnél fiatalabból adnék lejjebb, és vennék egy benzines E12 Corollát. Nagyon megbízható, biztonságos és mindig indul. Szerintem egy autóban ezek a legfontosabbak, főleg egy családi autónál. Azt tudjad, hogy ennyiért nem fogsz hibátlan autót venni, ugyanis kisebb hibák minden autónál előfordulnak, akár több is. Szerintem havonta 30-40 ezer körüli havi költséggel számolhatsz, ha karban is tartod az autót. Megvétel előtt egy MEGBÍZHATÓ szerelővel nézesd át az autót, ha ezt nem engedi a vevő, akkor hagyd ott. Azért emeltem így ki, mert én már szívtam meg úgy, hogy a szerelő rábólintott, elkérte a pénzt az átnézésért, aztán az autó árát rá kellett költenem mégegyszer, mondjuk egy régi autóról van szó.
2020. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Vaze! Van állítólag autód. Nem tudod mennyi a fenntartási költsége? A benzin árát nem tudod? A gumiét?

Swift és S-classe között a legtöbb. 6 éves prémiumra 20 éve rálocsoltam évi 500-at.

2020. okt. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az érdemi válaszokat.


KisP62, most jobban érzed magad? Többnek? Akkor kedves egészségedre.


Nem mintha közöd lenne hozzá, de a férjem szerint nem olyan jó ötlet az egész, ő újat venne, kb 2 év múlva (akkor már hitel nélkül.)

2020. okt. 20. 19:16
 8/11 A kérdező kommentje:

... véletlen elküldtem.


szóval a férjem újat szeretne.

Gondoltam, utánajárok, hogy a fenti, zsebből kifizethető megoldás valójában mennyivel lenne olcsóbb. A benzin árát tudom, viszont az egyéb költségekkel nem vagyok tisztában (pl adók, várható reális szervizelés stb.) es gondoltam, lesz olyan tapasztaltabb válaszoló, aki szívesen segít, bagy vonalakban tippet is ad.


Nem hülye vagyok, csak laikus - szerencsére ezek a legtöbb válaszoló számára értelmezhető kategóriák, ha nem is mindenkinek.

2020. okt. 20. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Kia Cedd vagy Hyundai i30.
2020. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kia Ceed vagy Hyundai i30.Nem kihajtott belü, agyon kókányolt sz@rtalicska.Nem drága, megbízható alaőból van benne elől elektromos ablak és klíma.
2020. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!