Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autó akksija menet...

Ha az autó akksija menet közben töltene, de több áramot fogyasztana a kocsi úgy, hogy a generátor nem bírná visszatölteni, azt jelezné a műszerfalon az akksi jel? (Nem lenne jó ha menet közben megállna alattam az autó)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert rá szeretnék kötni a rádióra egy aktív hangfalat és menet közben szólna az is. Egy 60w-osat elvileg elbírna az akksi+generátor, de egy 190w-osat is? (Sajnos nem tudom a generátor teljesítményét)

2020. okt. 21. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Csak akkor jelezné, ha az akksi már kezdene teljesen lemerülni.
2020. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelzi. Azt jelzi, hogy a generátor felől megfelelő töltőáram jön-e, megvan-e az előírt gyári érték. Azt nem méri, hogy a gyári töltőáram elég-e a szétbarmolt és megnövekedett fogyasztású fedélzeti elektronikához is.
2020. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem jelzi, nem méri.

Ha tudni akarod, vegyél valami szivargyújtóba dugható feszültségmérőt, azon látni fogod.

2020. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira lehúzza a feszültséget, akkor világítani fog az "akksi jel".
2020. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 22. 00:05
 6/7 anonim ***** válasza:
A 190 watt az még nem probléma azt elbírja simán.
2020. okt. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok autó 4-500 wattosat is elbír...
2020. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!