Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi lehet az oka,...

Szerintetek mi lehet az oka, hogy még mindig az él az emberek többségének a fejében, hogy még a kis kategóriájú francia autók is kényelmesebbek és dizajnosabbak, divatosabbak, mint pl a német, japán kat. társaik?

Figyelt kérdés
Nekem volt gall autóm, 207 1.4, de én nem érzékeltem, hogy kényelmesebb lett volna, mint egy C vagy D Corsa, Fiesta. Formára sem volt vmi nagy durranás, kb az immáron 22 éves forma világú 206-os egy felfújt és részben elcseszett változata. Ld pl a kocsi eleje, fényszórók, ormótlan nagy, meredek szélvédő, "harcsa száj"... Szóval én nem látom, láttam a nagy "durranást" ilyen szempontból. De megértem a tulajokat,akiknek esetleg tetszik az autójuk formája és legközelebb is pl Peugeot, Citroen-t venne. Hogy látjátok?

2020. okt. 22. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan azért, amiért az emberek azt is gondolják, hogy a BMW tulajdonosok mind szemétládák, pedig a valóságban pont annyira azok, mint bármelyik prémiumautó, vagy új Skoda tulajdonos, aki kicsit a többiek fölé képzeli magát. Régen volt alapja, mert a BMW gyártotta a sportosabb autókat a konkurenciánál, tehát aki szeretett idióta módon közlekedni, az BMW-be ült, mert azzal lehetett. Ma már pont ugyanannyira lehet bármivel.


A Francia autók esetében is régi berögzülés, és nem is csoda, lásd a Citroen hidraulikus futóművét, ami a mai napig annyira kényelmes még egy BX-ben is, hogy egész biztosan meglepődsz, ha beleülsz egy ilyennel szerelt autóba. A Rolls-Royce is használta a Citroen technikáját, szerintem ennyit elég elmondani róla. Emellett bizony a franciákban még akkor is kényelmes fotelek voltak, amikor a többiek már átálltak a keményen párnázott, "biztonságosabb" ülésekre.


Nyilván ma már nem sok alapja van ennek, az autóipar annyira fejlett, hogy már minden autó elég hasonló ahhoz képest, hogy mi volt 20 éve. Mindegyikkel lehet haladni, mindegyik tud normálisan kanyarodni amellett, hogy nem is rázza ki a vesekövedet a Hungárián, mindegyik egyentechnikát használ - egyszerűen kiforrott már a futómű is, a motor is, minden, ami egy autót alkot, így nehéz kiemelkedni a tömegből. Ezért nem feltétlen sportosabb már a BMW, mint egy Mercedes. Ezért nem feltétlen olcsóbban fenntartható már egy Toyota, mint egy Volkswagen. És ezért nem feltétlen kényelmesebb egy francia, mint egy bármi más.

2020. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönettel!
2020. okt. 22. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne a 207-esből indulj ki, mert az a kínálat legalja.

De nézd meg az 508 gt-t, vagy az új 208-ast (ha olcsó kategórában maradunk). Nagyon szép autókat tudnak tervezni.

Kényelemről meg annyit, hogy nagyjából ott vannak, mint a németek. Viszont ha japánokhoz hasonlítód, ég és föld; volt japán autóm, csodálkoztam nagyon, amikor egy öreg Renaulttal hoztak egyszer haza, nagyon kényelmes ülés volt benne, főleg az én új japánomhoz képest.

2020. okt. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
208-as nem tetszik, se az új, se a régi. Az egy elektronikai katyvasz volt. De 8/10 millióból én nem francia tragi bugit vennék, azért már AUTÓ-t kapni.
2020. okt. 28. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azoknak az embereknek él a fejében akik nem értenek az autókhoz.
2020. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez még a Citroen BX, CX-es időkből ragadt az emberekre a mai napig. Chevrolet Tacumám van, épp olyan kényelmes, ugyanúgy ringatózik az úton, mint a volt, 2001-es Scenicem. Régebben meg a Mazda, Toyota is kényelmes autókat gyártott, szóval nagy különbség akkor se volt.
2021. aug. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!