Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes-Benz w123?

Mercedes-Benz w123?

Figyelt kérdés

Azt hallom róla, hogy még a mai napig megbízható autó, annak ellenére, hogy több, mint 40 éves. Ez valóban igaz vagy vannak már problémák az autóval?

Mennyire felelne meg gyakori országúti használatra?

A jó állapotúak érdekelnek (1-1,5 millió körül már szépek vannak).



2020. okt. 22. 22:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori használatra semennyire. Ezek már veterán autók, arra valók, hogy szépítgesse a tulaja, néha elővegye, találkozókra járjon vele, stb.
2020. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Alkatrészek si fogynak, ami még van az egyre drágább lesz.
2020. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

#2: még lehet venni mercedes-től eredeti alkatrészeket. Igazából az utángyártott alkatrészekkel van a gond.

w123, mint az összes ilyen öreg autó már sok sebből vérzik. Lehet jó állapotban, de minden alkatrész, amit még nem cseréltek, 40 éves...

Nagyon nagy szerencse, vagy sok pénz kell, hogy egy jót találj.


Nézzél valamivel újabb autókat, ha napi használatra szánod, pl. w201

2020. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy lehet, de azoknak az árai is emelkedtek elég erőteljesen az utolsó 5-10 évben. Azt nem tudom, hogy még gyártják vagy csak raktárkészletet adnak el, de az is lehet sima üzlet, mert tudják akinek szüksége van rá megveszi drágábban is.
2020. okt. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
Túlértékelt modell. A sok legenda szól róla csak, valónaban nem sokkal jobb, mint bármelyik más korabeli német autó. Túlméretezett, rémgyenge szívómotorok, persze hogy nem volt ami elromoljon rajta.
2020. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Akkor úgy néz ki, hogy mást kell keresnem. Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 22. 23:46
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ide több pénz kellene... 123-asok már jóóó drágák.

Na meg már kár is lenne nyúzni mindennapos autóként.


Ha sok pénzem lenne tuti lenne egy kombi 123-asom mert gyönyörű kirándulóautó lenne belőle :D


Kapni 3000-es turbo dízel változatot is... a szívó valóban kevés mert elég nehéz autóról van szó.

(Bár egy turbós meg baromira drága lehet már manapság)

2020. okt. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hupsz, csak most jövök rá, hogy nem túl világosan fogalmaztam meg, azt a ,,gyakori országúti használatot". Ez alatt azt értem, hogy heti kb 2-4 alkalom, 1 héten kb 200 km. Azért írtam úgy, hogy gyakori,mert valakinél a hobbiautó havi pár alkalmat jelent, én pedig ennél gyakrabban szeretném majd a hobbimat űzni. Lényegében hobbi autó lenne, semmiképp nem városi használatra és mindennapos járkálósra. Arra nem használnék öreg autót, kár lenne érte.
2020. okt. 23. 00:26
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
Felejtsd el, ebből a típusból már alig találsz jó állapotú példányt. Amit meg találsz azt a kisebbségi tagok hajtják teljesen leamortizálva.
2020. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó technika a 123-as de már veteránná öregedett.Napi használatra már nem éri meg.Keress egy jó 124-est vagy egy W202 vagy W210-et.Azok még elmennek egy darabig.Csak nagyon figyelj oda, hogy ne egy kikent, kifent bugris tesó autót vegyél meg.Nálunk a családban van egy 96-os W202 és karban van tartva.Gurul megbízhatóan a mai napig.220-as dízel.
2020. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!