Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eddig manuális váltót használt...

Eddig manuális váltót használtam. Miben más az automata?

Figyelt kérdés

Manuális váltóval tanultam, egész jól tudom kezelni, jogsim is van, semmi megkötéssel. Viszont szeretnék majd MOL Limót vezetni, és abból csak minden 10. manuális, a legtöbb automatás. Biztos nem nagy cucc, de nem mernék úgy elindulni, hogy nem tudom, hogy pontosan mit kell csinálnom. Tehát azt kérem, hogy írjátok le, hogy mi a különbség a kettő között. Manuális ugye megy, csak arra vagyok kíváncsi, ami más az automatában.

Köszönöm szépen, szép napot! :)



2020. okt. 23. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első, legfontosabb nem kell kuplungolni. Benyomod a féket, D-be rakod, nyomod a gázt és megy.
2020. okt. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Nincs kuplungpedál, tehát a bal lábadat nem kell használni. Erre az elején figyelni kell, nehogy véletlenül beletaposs bal lábaddal a kuplung helyett a fékbe.

Egyébként úgy tudsz váltani, hogy nyomod a féket. P - Parkolás D - előremenet, R - Hátramenet. Egyes típusoknál lehet váltogatni a fokozatokat. Elektromos autóknál a motorfék erősségét lehet kapcsolgatni.

Ha felengeded a féket rögtön elkezd kúszni az autó, tehát pl. piros lámpánál nyomni kell végig a féket vagy P-be kell váltani.

2020. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kuplung,féked kiengeded és megy ha D ben,vagy 1 es vagy 2 es ben van a váltó.
2020. okt. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 az újabbaknál már nem kell folyamatosan nyomni a fekét, hogy ne guruljon
2020. okt. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!