Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungozás után füst, mi...

Kuplungozás után füst, mi történt pontosan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a minap egy kb 360fokos éles visszafordulást csináltam egy egyenes útról egy emelkedőre. Nem teljesen tudtam, mire várjak, így mikor a felénél tartottam a fordulásnak az emelkedő miatt (és mert persze elszúrtam) lefulladt a kocsi. Magától újraindul ilyenkor, sajnos 2-3x sikerült bénáznom, majd 4-xre egy kövér gázzal elindultam felfele, akkor az égett kuplung szag mellett egy adag látható mennyiségű füst áramlott be a szellőzőkön az utastérbe, amitől eléggé megijedtem, lehúztam az ablakokat, majd mentem tovább, de azért érdekes volt. Pontosan mi történt?

2020. okt. 23. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Üdv. Az történt, hogy nagyon megerőltetted a kuplungot. Röviden a motor és a váltó között a kuplung a kapcsolat. A lényege az, hogy a motor fordulatszámát és a váltó (ami után a kerekekre megy az erő) eltérő sebességét azonos sebességre hozza. Ezt minimális surlódással éri el úgy, hogy a motor és a váltó között egy tárcsa súrlódik amit te a kuplungpedállal müködtetsz. Jó esetben indulásnál 2-3 másodpercig használsz ahogy váltásnál is. De te itt kb 20 másodpercig úgymond égetted a tárcsát főleg emelkedőnek. A kövér gáz miatt nagy volt a fordulatszám külömbség is ráadásul felfele is akarál menni az autó ami ugye sokkal nagyobb erőt igényel és sokáig is tartott ez a folyamat -tehát a kuplungpedál sokszori és hosszas használata- miatt, hogy felforrósodott a tárcsa és a kopórétegéből egy része füsté vált. Megrövitetted valamennyire az élettartamát, de ha azóta hibátlanul üzemel akkor semmi probléma vele.
2020. okt. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta: egy kicsit megégetted a kuplungot, ezzel megrövidítetted az élettartamát. Gyakorold az emelkedőn indulást, hogy legközelebb kuplungégetés nélkül is sikerüljön.


Amúgy a 360 fokos fordulónak mi értelme van? :D Nem 180-ra gondoltál?

2020. okt. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leegetted a kuplungot miközben addig fordultal hogy egyenesen mentél tovább
2020. okt. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Legalább ne hülyeségeket írnál.

A 360 fok az tudod mi ???

" Magától újra indul." Hát ez is mi?

2020. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen valóban 180fok, nem tudom mit gondoltam amikor leírtam a 360-at GG me.

Az újraindulás meg ha lefullad a kocsi és kinyomod a kuplungot automatikusan újraindítja a motort.

2020. okt. 24. 10:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Leginkább az volt maga az ijesztő, hogy a szellőzőkön keresztül áramlott be, mint a filmekben.
2020. okt. 24. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Akármilyen meglepő, a szellőző a kinti levegőt szívja be és fújja az utastérbe. Miután a kuplungból távozó füst ott szállt el, ahol beszívja a levegőt, így a füstöt is befújta az utastérbe.
2020. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!