Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 1.6 Benzin 2003 vagy...

Audi 1.6 Benzin 2003 vagy Audi 1.9 TDI vagy PDTDI 2003?

Figyelt kérdés
Tudom a tulaj a legfontosabb. De mégis valaki tud épp ész érvet, hogy melyik mellet döntsek, mivel vásárolni szeretnék, és mindenképpen ilyent szeretnék. Tapasztalatokat megköszönnék vagy hozzáértést. Okoskodók kérlek mellőzzék a válasz adást.

2020. okt. 24. 01:13
 1/5 A kérdező kommentje:
A4, bocsánat nem írtam oda.
2020. okt. 24. 01:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagy dilemma. Tudom mert érint a dolog.


1.6 hajlamos olajat enni, 102 lóerő, elég, de mégsem.


1.9 tdi a mechanikus adagolós, vegyük a két kedvencemre 1z amiben tehát amiben kizárólag nincs kettöstömegű azaz a 90 lovas, biztos szét van hajtva, de bírja és nem kell félni a drága duplatömegűtől.

Afn tdi abba van kettöstömegű, érezhetően halkabb mint a 1z, viszont itt figyelni kell mert bonyesz van ahol a vízpumpát hajtja a vezérműszíj van ahol külön van, ahol külön ott olcsóbb a csere. :)


Akkor pdtdi.. abból ekkor asszem a 116 lovas volt és a 131, pokoli jó motor én az auy-t venném , itt ban kettöstömegű és holtponti jeladó probléma ami lehet csereérett, ha leáll a motor az a baja.


Dízel is eheti az olajat, meg a benzines is, de a benyás előbb fogja.


Oh, és a 90 lovas nem tilt le egyszer a 110 lovasba majdnem felfordultam mert nem ment jobban mint 90km/h. Az ciki. De a dízel az jól fogyaszt, fájdalmasan jól, még a Suzukival 10 litert etetek télen addig a 7 személyes Alhambra eszik 7.5 litert városba, országúton akkor 6.5 litert, furi de ez van. Nyáron város 7 országút 5.2 és én nyolcvanazok ha nincs mögöttem kamion.

2020. okt. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

Az is fontos hogy mire használnád.


A családban 2db 1.9 pdtdi is volt, nagyon megbízható motorok, személyes tapasztalatok alapján nem tudok rosszat mondani rájuk.


Nekem van egy 1.6os benzines Audim (2004), mégegy ilyen trágyadombot nem láttam. Ha valamit megjavítok, akkor elromlik valami teljesen más. A jó pont hogy a motor miatt még nem maradtam az út szélén, ha kellett 3 hengerrel is hazavitt, a rossz pont viszont hogy egyedül fenntartanék egy olajvállalatot, annyi olajat képes zabálni.


Tettem egy meggondolatlan lépést amikor ezt a szutykot megvettem, de azóta visszatértem a japánokhoz és sokkal nyugodtabb az életem, ez pedig jó lesz tyúkketrecnek.

2020. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csakis a PDTDI. Főleg a 131 lovas. Volt ilyenem, egyike azon kevés autóknak amit mai napig visszasírok (több tucat autóm volt már).
2020. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Benzin
2020. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!