Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az nem árt a bejáratos tzr...

Az nem árt a bejáratos tzr emnek ha előjáratom alapjáraton a bejáratás előtt?

Figyelt kérdés

Adott egy yamaha tzr 50 fel lett újítva a motorja(öntöttvas hengerszett,csapágyak) és az lenne a kérdésem hogy az árt neki vagy jót tesz a közúti bejáratás előtt az ha alapjáraton járatom kb 20 percig amíg fel nem melegszik üzemi hőmérsékletre majd várni amíg lehül és újra ezt csinálni többször?

Azt tudom hogy utána óvatosan kell vele menni 1000 km t max 5000 ig pörgetve csak erre lennék kíváncsi mert a szerelő azt mondta hogy így kell.

Már 3 szor el lett indítva es jart mindig kb 20-30 percet(figyeltem mindig a henger hőmérsékletét)ennyi elég?

Nekem azt mondta a szerelő hogy egy tanknyit kell de azt már tényleg sokallom,még hányszor csináljam?

Kb hogy meglegyen az 5 óra elöjáratás összesen vagy meddig?



2020. okt. 26. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég volt neki ennyi is. Kíméletesen közlekedj vele. Ne pörgesd feleslegesen, fōleg az első kb 100 km-en, de ne is alapjáraton kínozd. Ha már motoroztál valaha, akkor érezned kell hogy hol érzi magát jól a motor, mi az a fordulat ahol nem kínlódik.
2020. okt. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értem hogy miért mondta azt hogy megszorul ha még így megyek vele meg megkarcolodik a henger fala.
2020. okt. 26. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert kétütemű és legalább a kipufogó felől résvezérelt. Magyarul kis üregek vannak a henger oldalában. Ezekbe eleinte még "beleakadhat" a hengerrel még nem összekopott gyugattyúgyűrű.
2020. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kétüteműnek nem jó az alapjárat mert alig kap kenést a motor.

Menni kell vele szépen és akkor melegszik fel hamarabb, jobb lesz a kenése is neki.

2020. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ki van kötve a szivattyuja kenés van mert most kicsit sűrűbb a keverek az 1:40 esnel füstöl is:D
2020. okt. 26. 09:19
 6/8 A kérdező kommentje:

És akkor meddig járassam még kb alapjáraton hogy majd ne karcolodjon meg a henger meg hogy ne szoruljon meg?

Már járt kb 1 óra 10 percet 2 óra elég akkor?

2020. okt. 26. 09:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán, de nyugottan mehetsz vele. Csak extrém esetben tud megszorulni. Már pár perc járatás után is összekopik annyira hogy elindulhass vele. Nyílván nem most kell vele hegyetmászni, meg eldobni haverodat a buszváróba...
2020. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja okes köszi szerintem akkor megegyszer jaratni fogom 20 percet aztán elindulok vele.

Csak azt nem tudom hogy szokott lenni valami szivárgó hangja nem tudom hogy az miért van pedig a henger meg a radiátor nem lehetett annyira forró max 60 C körül , lehet hogy ahogy szívja a benzint azért van ez a hang?

Meg most ahogy eszrevettem egyre hamarabban melegszik hideg indításnál miután lehült:D

2020. okt. 26. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!