Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B5.5 passat fényszóró felett...

B5.5 passat fényszóró felett jobb oldalt 1 kis ujjnyi hely van a bal oldalt szépen passzol... Mi lehet a gond hogyan tudom helyre hozni? (Képet lent csatolom)

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom most vetted használtan. Balesetes volt az autó és nem tudták rendesen helyrerakni. (Képet nem raktál fel)
2020. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2020. okt. 27. 23:19
 3/7 A kérdező kommentje:
1 hete kb le patkáztam, hogy a lökhárító két oldalt kipattant és kb ennyi baja lett... Csak fék hibám lett közbe aztán vittem a szervizbe és ma hoztam el onnan, nem emlékszem hogy patkazas közbe történt volna vagy a szerelőnél történt valami.. esetleg van rá megoldás hogy a helyén legyen?
2020. okt. 27. 23:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyári képek alapján az utasoldali hézagok tűnnek jónak, a vezetőoldaliak pedig túl nagynak.


A lökhárítóval bármi történt, az nem indokolná, hogy a vezetőoldali fényszóró felett, a motorháztetőhöz és a sárvédőhöz viszonyítva nagyobb legyen a hézag, mint az utasoldalon.

Ezt azért írom, mert a fényszórók a zárhídhoz vannak csavarozva (amire támaszkodik a motorháztető is, gumibakokkal), és nem a lökhárítóhoz. Ráadásul a motorháztető és a sárvédők egymáshoz képest jól is állnak.


A vezetőoldali sárvédő kerékjárati ívével nem fut a kerékjárati ív lökhárítóra eső része.


A lökhárítód vezetőoldali fele vízszintesen is kintebb van, mint az utasoldali fele.


A hűtőrács és a motorháztető között a vezetőoldalon nagyobb a távolság, mint utasoldalon.


Mindezekből nekem az következik, hogy a vasak (motorháztető, zárhíd, sárvédők) a helyükön vannak, viszont a lökhárító és a vezetőoldali fényszóród nem.

Ha ez amiatt van, hogy lepadkáztad az elejét, akkor a fényszóród műanyag fülei is sérültek, és emiatt lejjeb került a vezetőoldali fényszóród (ha jól tudom, a fényszórók pozíciója a zárhídhoz képest nem nagyon állítható, a műanyag füleken kerek furat van, nem pedig ovális).


Tehát szerintem a lökhárítód elmászott (és vitte magával a fényszórót), vagy le lett véve és nem pontosan a helyére került vissza.


Én levenném a lökhárítót, megnézném a patentek, fülek állapotát (gondolom, lesz pár törött), illetve megnézném a fényszóró műanyag rögzítőfüleit is. A törött, hiányzó patenteket pótolnám, a törött, repedt füleket megpróbálnám valami 2k-s ragasztóval helyrehozni, vagy elvinném műanyagoshoz. Aztán ellegóznék vele, megpróbálnám beállítani, hogy egyforma legyen a két oldal.

2020. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze lehet, hogy ennél nem igazán lesz jobb a helyzet, mert korábban törött volt, nem szakszerűen javították, és a sárvédők sem állnak jól, csak a motorháztetővel együtt vannak vonalban.

Valószínűleg ilyen volt ez eddig is, csak a padkázás miatt körbenézve most vetted észre.

Látni kéne az autó elejét körben, hogy a többi hézag mit mutat...

2020. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az elejét már javították, így vehetted, csak most tűnt fel.

A padkázástól nem lehet ez a deformáció.

2020. okt. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az az egész baloldal elvan deformálódva, a lámpa alatt is nagyobb a hézag.

Jobban kiáll mint kellene.

2020. okt. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!