Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személyautó jogosítvány...

Személyautó jogosítvány megszerzése előtt, 17 éves korom betöltése előtt ellehet kezdeni vezetni?

Figyelt kérdés

Ugye 16,5 évesen lehet beíratkozni.

És a kérdésem az az, hogy a vezetést az oktatóval már előtte ellehet kezdeni és a 17 éves kor betöltésével a forgalmi vizsgát kell csak teljesíteni, vagy másképp van?



2020. okt. 28. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen és 9 hónaposan kezdheted a vezetést.

17 évesen kezedben lehet a jogsi.

2020. okt. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
#1 és utána jön az, hogy viszi a családi autót, jól kihuzatja, mert ugye villantani kell a haverok meg a csajok előtt, és jön a baleset, mert nincs meg a rutin, nem érzi a saját és az autó korlátait... Felelősségvállalás ilyenkor még nemigen van...
2020. okt. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

16,5 KRESZ-beiratkozás

A vezetést sikeres KRESZ-vizsgával kezdheted meg, amit 16 és 9 hónaposan tehetsz le leghamarabb.


#2, én is 17 után pár hónappal szereztem meg a jogsit, és valamilyen oknál fogva én tudok normálisan közlekedni annak ellenére, hogy fiatal vagyok. 🙃

2020. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem mielőtt azt sem tudod, hogy ki vagyok ne ítélkezz alaptalanul.

16 éves lány vagyok, aki 3 éve dolgozik nyáron és mikor van szabadideje. A jogosítványom árát 1,5 éve megkerestem és eltettem. Egy saját autóra pedig most kerestem meg a pénzem. 1 éve crossozom és évek óta folyamatosan gyakorlom az autó vezetést. 2 nyarat traktorban dolgoztam le.

Talán nem lesz akkora gond a megszerzéssel és a felelősségtudattal sem. :)

2020. okt. 28. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, úgy legyen, balesetmentes és élménydús vezetést kívánok!
2020. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!