Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes az autóm?

Morekamion kérdése:

Hengerfejes az autóm?

Figyelt kérdés

Üdv

Jelenlegi autóm wv polo 1.9sdi

96os évjárat


Mai nap folyamán elindultam vele a másik városba ami kb 7km

Házának teljesen hirtelen el kezdett a víz hőfok mutató fel kúszni félek nehogy hengerfej bajjal kell szembesülni


Haza érve ki nyitottam a motor ház tetőt elég nagy gőz csapott ki


Meg vártam le hűljön a motor

Pótoltam az elvesztett hűtő folyadékot kicsit járattam és elindultam vele egy próba körre


És sajnos egyszerűen nem akar 90 be állni a mutató fel kúszik 110 115 re


Szerencsére nem mentem vele hosszú km eket a hiba okát fel derítve azonnal le lett téve az udvarba az autó nehogy nagyobb kárt okozzák


Mi lehet a baj?

Esetleg valami tipp?


Köszönöm mindenkinek a segítséget



2020. okt. 28. 16:38
 1/3 menta34 ***** válasza:
100%
Szerintem két dolgot nézz meg, egyik, hogy a vízhűtő meleg-e, ha nem akkor a termosztát lehet rossz, nem nyit ki. A másik a nívó pálcán az olaj, ha nem a szokásos, hanem fehér/sárga habos, akkor keveredett vízzel és tényleg gáz van már.
2020. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is megnézni honnan folyik a víz, majd azt megjavitani és esetleg tovább menni.

De addig felesleges mást keresni is mert ha elfolyik a folyadék akkor biztos hogy melegszik a motor.

2020. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olajsapkát kinyitod ha nincs sárgás, kapuchinó szerű anyag akkor nem keveredett vízzel, tehát nagyon nagy gáz még nem lehet. Persze a kiegyenlítő tartályt is nézd hogy van-e benne olaj esetleg. Ha ezek nincsenek akkor hengerfej probléma valószínű kizárva. Meg kéne nézni hol engedi a vizet, lehet a radiátornál, lehet valamelyik cső adta meg magát egy 15-20 éves autónál már előfordulhat. Lehet egyik szorító bilincs van annyira elrohadva hogy nem szorít semmit és ott engedi ki a vizet a csatlakozásnál, azt is érdemes lenne cserélni ha ilyet találsz. Lehet vízpumpánál engedi, vagy a termosztát halt meg. lehet a fűtő radiátornál enged. Meg javaslom hogy ha megállsz az autóval több órára tegyél a motor alá kartonpapírt és pár óra múlva vagy egy éjszaka után nézd meg hogy nincs-e rajta vízfolt vagy bármi, ha van akkor nagyjából már tudod hogy hol kell keresni a szivárgást.

Az is megeshet hogy a kiegyenlítő tartály alatt van egy repedés és itt enged.

2020. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!