Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw-be melyik a legjobb...

Bmw-be melyik a legjobb motorolaj? 1998-2005 közötti motorok , benzin

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Saját fejlesztések csúcsai , gépkönyvi ajanlások . Renaultba pl Liqui molli , 2 ezer km később lett cserélve de ugyanolyan méz színe van mint amikor beöntötték .
2020. okt. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

"2 ezer km később lett cserélve de ugyanolyan méz színe van mint amikor beöntötték"


Ez a motorolaj esetében annyit jelent, hogy kb semmilyen anyagot nem képes lebegtetni és a cserénél a leeresztőcsavar helyén át a motorból eltávolítani.

2020. okt. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen korú BMW (E46), ahhoz Castrolt ajánlottak gyárilag, pontosan már nem emlékszem milyet, talán 10W30 vagy 40.
2020. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gépkönyvi leírás új motorra vonatkozik. Sok km után, kopott állapotban a viszkozitáson lehet változtatni.


Én M52-es hathengeresbe sokáig Castrol Edge-et tettem. Sosem értettem, hogy miért van a motornak hidegen kb fél percig hidrotőke hangja, aztán tavaly gondoltam egyet, és raktam bele Liqui Moly Top Tec olajat (amelyik BMW-hez való spec alapján). Ebből egyrészt kicsit mintha kevesebbet evett volna meg (8-10e km után szoktam cserélni, addigra 1-1,5l el szokott fogyni Castrolból, ebből kicsit kevesebb mint 1 ment el, de talán a használat módja is más volt), viszont ami biztosan nem hamis állítás, hogy sokkal csendesebb a motor hidegen is, nincs az a halk csattogás hidegen.


Ez egyébként olyan kérdés, amire mindenki mást mond. Van olyan ismerősöm ilyen autóval, aki a Motul olajra esküszik. Olyan is van, aki BMW LongLife olajat rak bele. Igazából szerintem ameddig full szintetikus, és BMW normáknak megfelelő, márkás olajat raksz bele, illetve lecseréled 10e km után, nem teszel neki rosszat.

2020. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elvileg . Tömegével szétestek beálltak volna a Renault és más cégek gépei akik Molyt hasznaltak , nem történt .
2020. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 4/5 köszi neked is a hosszú választ,igen tudom h mindenki mást mond,de nem baj,legalább több verziót látok kinek mi :)
2020. okt. 29. 12:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Full mesterséges es tuti márkát , inkabb 8 ezrenkent mint 15 . Abba belebuktak mikor 20 E nel javasolták , ez tény .
2020. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az fix
2020. okt. 29. 16:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt Castrol is az M54ben meg valami más is, de egyikkel sem volt gondom. Igaz mindkettő BMW LL04-es volt.


Megnézed a facebookon az E46 csoportot és ilyen témánál 1000 felhasználó 1000 olajat ajánl, mintha a fél milliót futott 20 éves pusztulat E46-oknak nem lenne teljesen mindegy. Szerintem a fele Botonddal is simán elmenne...


Ha a legtutibb tuti kell akkor bemész a Wallisba és veszel 6 liter olajat. Vagy veszel akármit ami LL04-es azt kész. Amíg olaj van benne elég és betartod legalább a gyári csereintervallumot addig kb tökmindegy mi van benne.


Nekem pl semennyit nem evett az M54 az olajból 10 000km-en, látod itt is van akinek már bekér 10 000km-en másfél litert. Abszolút nem rossz indulatból mondom, de ahol már megeszik ennyi olajat az autó ott nem teljesen totál mindegy hogy a gyári BMW olaj megy bele vagy a legolcsóbb 5W30LL04? Most, ha a 6000Ft/literes olajat eszi meg akkor majd jobban kíméli a motort, mintha a 6000/5liter árú olajat enné meg?


A BMW-s csoportban is megy az állandó bűvészkedés, hogy kinek melyikből mennyit eszik, mennyit nem eszik és több száz kommenten keresztül próbálják kimatekozni a tutit egy 20 éves, 500 000km-t futott, kopott motorba... Ja meg ugyanez megy a féknél is, kinek melyik tárcsa vált be.. Olvasod hetente ezeket és fél év után agygörcsöt kapsz. :D

2020. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jézus 😁😁 jogos egyébként.

Hát azt elhiszem , köszi neked is! :D

2020. okt. 29. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!