Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak autóvásárlós sztorijait...

Vannak autóvásárlós sztorijaitok, amik arról szólnak, hogy az autót az állapotához képest sokkal olcsóbban tudtátok megvenni?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok. Az általam kinézett típus legalsó árkategóriája 8-900 ezer ft, a közepe kb 1.3-1.5 millió körül, míg az elvileg legjobb állapotúakért akár 2-2.2 milliót is elkérnek.


Sokat filózok azon, hogy biztos, hogy minden eladó képbe van a saját kocsijának az értékével? Természetesen abból indulok ki, hogy azért az emberek 90-95%-a autóeladás előtt teljesen megbizonyosodik a kocsijának az értékéről. Azonban biztos vannak olyanok, akik már huszadjára viszik lejjebb az árát. (tudom, ennek is meg lehet az oka, hogy miért nem veszik meg) Vagy esetleg nem elég körültekintőek és felrakják csak annyiért amennyit maximum kapni akarnának érte (akár több százezer ft-val a piaci ára alatt). stb.


Arra lennék kíváncsi, hogy vajon lehet-e találni ugyanolyan jó állapotú 1.7 milliós autót 1.2 millióért (ugyanabból a típusból), ha nagyon tüzetesen szétnézek és jól kifogom a dolgot?

Nem, nem spórolni szeretnék meg nem az aranyhalat várom, természetesen ha bizonyos állapotban csak 1.7-ért tudok venni, akkor annyiért fogok. Csak kíváncsi vagyok rá, hogy érdemes-e megnézegetni 1.2-1.3 milliós hírdetésű autókat személyesen, ha 1.7 körüli állapotra vágyom.


Ti futottatok már bele hasonló "ingyen kedvezménybe"?


2020. okt. 29. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg magánszemélynél van ilyen esélyed mert a kereskedő az kimaxolja az árát rendesen(mivel ebből él). Én most vettem egy 800e-es autót ahol az árból is engedtek 80at,plusz nyárigumi alufelni garnitúrát adtak hozzá újszerű gumikkal(80-at biztos megér).És az autó is korához képest maximális jó állapotú.
2020. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A XXI. században kb csak elméletben létezik már ilyen. Sokkal valószínűbb, hogy a látszólag jó, de olcsó autóval átvágnak.

Egyébként kb. 10 éve mi vettünk traktort úgy, hogy messze a piac többi hasonló gépe alatt volt árban, de nem volt problémamentes. Még motorgenerált is kapott. Ennek ellenére úgy sikerült eladni pár évvel később, hogy gyakorlatilag ha az összes ráfordítást számolom is pénzügyileg nyereséges volt az egész. Mellette évekig termelt.

2020. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!