Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik valami jó applikáció...

Létezik valami jó applikáció az autó követésére?

Figyelt kérdés

Van egy android-os fejegységem és érdekelne, hogy van-e valami jól bevált applikáció ami azt a célt szolgálná, hogyha az autó elindul, akkor értesítést kapjak a telefonomra pontos helyzettel együtt.


A fejegységhez van külső GPS modul beépítve a műszerfal alá, illetve SIM kártya slot is van benne, ebbe egyelőre még nem raktam SIM kártyát, mert a telefonomról megy a net WiFi-n keresztül, de ha egy ilyen app igényelné, akkor mindenképp pakolnék bele egyet.


Szóval ezek a feltételek adottak, nem tudom ebből ki lehet-e hozni valamit, vagy csak az én fantáziámban létezik ilyesmi? A Google nem dobott ki túl sok mindent.



2020. okt. 30. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Vannak ilyen nyomkövető appok, de szerintem azok csak telefonra működnek. A legegyszerűbb ha egy selejtes/olcsó telefont beteszel a kesztyűtartóba és azt összeszinkronizálod vele, ezáltal követni tudod azt is, hogy hol jár a kocsi.


De vehetsz bele nyomkövetőt is ami egy külön készülék és azt felszereled a kocsidba, de az kicsit összetettebb.

2020. okt. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az autómhoz gyárilag van ilyen alkalmazás. Mobilról és PC-ről is bármikor lekérhető az autó helyzete. Mutatja hogy épp merre jár. Sőt távirányítani is lehet bizonyos funkciókat neten keresztül bárhonnan. Pl ajtók nyitása, zárása, lámpák fel-lekapcsolása, sőt blokkolni is lehet a motort. Ha megszólal a gyári riasztó, azonnal sms és e-mail értesítést küld a rendszer.

Szerintem ez nagyon hasznos funkció és sajnálom, hogy jogi huzavona miatt év végétől megszűnik ez a szolgáltatás és az autóban ehhez drága pénzen megvett hardver már csak dísz lesz.

Utólagos, pláne ingyenes appról nem tudok, hogy volna ilyen, ami ezt kiváltaná.

2020. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van két megoldás is, ami viszonylag könnyen megoldható.

Az androidos fejegységen bejelentkezel a google fiókodba.

Innentől a helyadatokban látni fogod, hol jár a fejegység.

Ha teszel bele sim kártyát, akkor elvileg folyamatosan lesz kapcsolat, ha bekapcsolva van a fejegység. Ha nem teszel bele, akkor csak úgy, ha osztja neki a netet valami. Azt nem tudom, hogy ha net nincs, de GSP kapcsolat van, akkor utólag szinkronizálja-e a mozgásokat, vagy azok elvésznek

2020. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"sajnálom, hogy jogi huzavona miatt év végétől megszűnik ez a szolgáltatás "


Milyen jogi okból nem lehet használni a gyári szolgáltatást?

2020. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Google-nek van telefonkereső funkciója, ami alkalmas erre, hogy megmutatja hol van a telefon.


Úgyhogy ahogy fent javasolták, vagy belépsz a kocsi androidos rendszerén a google fiókodba, ha lehet, vagy beteszel a kocsiba egy régi telefont, amit nem használsz, és azon lépsz be a google fiókba.


Ha ez megvan, akkor a google oldalán mindig láthatod, hol van a telefon:


[link]

2020. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy másik lehetőség, hogy ha a kocsiban bejelentkező eszközre, másik google fiókot hozol létre, és annak a helyzetét megosztod a saját fiókoddal. Ha ez be van állítva, akkor értesítést kapsz, ha a kocsiban levő eszköz helye változik:


[link]

2020. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Milyen jogi okból nem lehet használni a gyári szolgáltatást?"

Tulajdonost váltott a márka. A rendszert még a régi gyártó építette ki, az új pedig nem akar vaskos jogdíjakat fizetni érte a réginek. A márka új tulajdonosa is fejleszt hasonló rendszert, csakhogy az a még másik márka hardverével soha az életben nem lesz kompatibilis. Tehát röviden, aki az átmeneti években vett ilyen autót, ilyen rendszerrel (ami vaskosan feláras volt, nem alapfelszereltség) az így járt, megszívta.

2020. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!