Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek vontatáshoz?

Milyen autót vegyek vontatáshoz?

Figyelt kérdés
1300 kilós teljes tömegű lakókocsihoz milyen autót vegyek kb 2 millióért? Az autóval egyébként sokat nem megyek, télen pl többnyire városban, de gondolom dízel lenne a megfelelő. Ha jól tudom a lakókocsi teljes tömege nem haladhatja meg a vontatásra szánt autó alap önsúlyát.
2020. okt. 31. 07:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem megyek helyett nem mennék, hiszen nincs még autó :D
2020. okt. 31. 07:53
 2/7 A kérdező kommentje:
Amit én néztem amúgy Volvo S60 2.4 D5, Mazda 6 2.0 benzin 2. generáció, Avensis 2. generáció 2.0 benzin.
2020. okt. 31. 08:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vegyél aminek az van beírva a forgalmiba hogy húzhat akkorát.
2020. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Ezekből csakis Volvo. Az csodálatos.
2020. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne a határesetet vedd, inkább egy háromliteres dízel a jobb választás. Ha csak úgy szólóban jársz, akkor sem eszi le a gatyát rólad, mert nem kell a teljes erő, tehát lehet spórolósra vennina figurát. Hanegy autót a teljesítménye határán használsz, az nem biztonságos.


Ez az én véleményem. Vontattam már ezres benzinessel, és háromezres benzinessel is..mondanom sem kell a különbséget.

2020. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Hő! Galaxy! 1.9tdi mindent elvisz.
2020. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy milyen jogsid van.

B-vel ugye olyan szerelvényt vezethetsz, aminek 3500 kg a megengedett össztömege és a vontatmány nem haladja meg a vontató súlyát.

A tréleresek nem véletlenül ML Mercikkel, esetleg Q7/ Tuareggel járnak

2020. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!