Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki fizeti ilyenkor a súlyadót?

Ki fizeti ilyenkor a súlyadót?

Figyelt kérdés
Idén februárban vásároltam egy gépkocsit kereskedésben. Súlyadó fizetésére köteleznek most, a gépkocsi (mi ezt nem tudtuk) ki volt vonva a forgalomból. Ebben az esetben valóban nekem kell fizetni a súlyadót? Hiszen január elsején nem az én tulajdonomban volt a gépkocsi. Az átírást, a törzskönyvet stb a kereskedés intézte nekem, és most átnéztem a papírokat, elvileg én kérelmeztem a forgalomból kivonás megszűntetését. Ez így jogszerű? Köszönöm a segítségeteket!
2020. okt. 31. 10:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Plusz még annyi, hogy az autó januárban vizsgázott.
2020. okt. 31. 10:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem levizsgáztatni le lehet attól függetlenül, hogy az autó ki van vonva ideiglenesen. maximum nem lábon viszik oda.


egyébként tudomásom szerint ilyenkor az új tulaj fizeti, mivel ahogy az adás-vétel megtörténik, egyben vissza is kerül az autó forgalomba, szóval igen, így ez jogszerű.

2020. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedés nem fizet súlyadót. Ha onnan veszed akkor neked kell fizetni adott évben is.

Nem tudtam egyébként én se. Mi májusban vettük. Következő év február körül jött a csekk dupla összegről, mert be kellett fizetni az előző évest is. 44 ezer volt nekünk. Nem esett jól.

2020. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágtak át. Neked kell fizetni. Az más kérdés, hogy ha ennyire nézted meg a papírokat akkor még mivel vágtak át...

Egyébként akit földhöz vág a súlyadó az ne autózzon.

2020. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Te!

Mert ki volt vonva a forgalombol!

2020. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!