Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Ferrariknak miért vilog a...

A Ferrariknak miért vilog a vészvilogójuk fékezésnél? PL itt is látható: www.youtube.com/watch?v=Db4JL537_Cs

Figyelt kérdés

#autó #Ferrari #kocsi #vészvilogó
2020. okt. 31. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Minden újabb autónak villog, amikor hirtelen lassulást érzékel. Nem kell ehhez Ferrari, egy Opel is tudja ezt.
2020. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy az első mondja. És hogy miért? KRESZ-ben is benne van, hogy intenzívebb fékezést vészvillogóval kell jelezni, hogy beléd ne szaladjanak hátulról.
2020. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A VW-em is tudja ezt
2020. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

#2: Valójában sehol nem szerepel ilyen a kresz-ben, pedig lenne értelme.

Az az értelme, hogy nagy sebességnél (pl. autópályán) nagy fékezés után a mögötted haladó hamarabb észlelje a lassulást és több ideje legyen fékezni.

2020. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Sőt, gyakran még viszonylag magas frekvenciával villog is közben, hogy még feltűnőbb legyen.
2020. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyar kresz-ben nincs olyan, hogy vészvillogó, asszem egy ilyen van, hogy ha Iskolabusz mind kettő irányjelzőjét egyszerre működteti akkor tilos a kikerülése.. vagy valami ilyesmi, még buszból tanultuk.
2020. nov. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Újabb" autókba a 15-20 évesek is beletartoznak. Opel mondjuk pont a féklámpát villogtatja ugyan ezen okból, de pl Fordhoz volt szerencsém, ami a vészvillogót kapcsolja be ugyanígy. Szóval nem olyan új dolog ez. A funkcióját jól leírták előttem, nem ismétlem meg.
2020. nov. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is láttam azt a Ferrarit, nagyon szép!


Ahogy előttem is írták, minden autónak villog.

2020. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Jól mondja #6 nincs olyan hivatalosan hogy vészvillogó.


Lásd még a szlovákiai magyarok szlengjében a "négyesindex" (Bödőcs) ;)

2020. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem a többi kocsit, hogy mit csinál fékezés közben. :) Köszönöm a választ mindenkinek.
2020. nov. 2. 22:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!