Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóponyva. Ez hasznos vagy...

Autóponyva. Ez hasznos vagy ártalmas az autónak? Személyes tapasztalataid? Érdemes autóponyvát használni? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig volt ponyva alatt az autóm, amíg nem volt garázsom. Nem karcolódott össze és nem is rohadt el. Természetesen vizes, koszos, poros autóra nem rakjuk rá, ez alap!
2020. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mire. Ha koszos poros autóra rárakod biztos, hogy meg fogja karcolni és igazából semmit se véd mondjuk jég ellen.
2020. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Semmire nem jó, inkább árt neki.
2020. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért ártana neki? Nem a legolcsóbbat kell megvenni.

Van olyan belső borítású, ami nem karcolja össze. 20 ezer forint felett van az ára, de egy telifény minimum 300e Ft.

2020. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
43%

"Miért ártana neki? Nem a legolcsóbbat kell megvenni."


Azert árt neki mert a ponyvával nem tudod hermetikusan lezárni,meg be alá a por,kicsapódik a pára ami aztan el sem tud parologni stb stb......nem veletlenul mondjak,hogy a legrosszabb amit tehetsz ha leponyvázod a nem hasznalt autot,mindegy milyen belső boritasa van

2020. nov. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"...ha leponyvázod a nem hasznalt autot..."


#1-es vagyok. Ez igaz a nem használt autóra! (A kérdésből nekem nem derül ki, hogy erről van-e szó.) Ha nem használtam volna, én se dunsztoltam volna be egy "zacskó" alá hónapokra. Az én esetemben legfeljebb 3-4 nap volt, amennyit egyhuzamban ponyva alatt volt az autót. Közben meg 250-500 km-es utak.

2020. nov. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, ahogy előttem írták.

Egy esetben lehet létjogosultsága, ha egy száraz, tiszta autót, hosszú időre le akarsz rakni egy zárt, száraz helyen. Mint a pajtaleletek amik felbukkannak a neten. De akkor megint nicns sok értelme, mert csak szálló portál védené. 20-30 éves távlatban meg felesleges gondolkozni

2020. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, Donnie Brasco-nak


Az autók témakörben igen sűrűn hozzászólsz, ahogy Én is. Viszont nem mindig értek egyet a leírtakkal. Most sem.


Említetted a hermetikusan való lezárást. Az ismeretségi körömben az ilyen fel sem merül. Saját OT-s autómat is ponyvázom, és nem tapasztalom a fenti hátrányok egyikét sem.

2020. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!