Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragadtak le az emberek...

Miért ragadtak le az emberek a német autógyárak (Merci, BMW, Audi) magasztalásánál, ha a japán technológia (Toyota/Lexus) már utolérte, sőt, beelőzte őket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy jelenleg mindössze azért van még ekkora presztízse ezeknek a német márkáknak, mert 20-30 évvel ezelőtt még valóban jobb minőséget képviseltek a japán autóknál, azóta azonban ez már nem állja meg a helyét, és az emberek mintha leragadtak volna az előző évezredben.

Ilyen kommenteket olvasok még mai napig is, hogy egy Lexus sehogyan nem említhető egy lapon egy Mercivel...


Ha csak a saját tapasztalatomból indulok ki, én gépészmérnök vagyok és dolgoztam már több autóipari/német multinál, és hát az egyikben például azt láttam, hogy tesztelik a konkurens japán technológia egyik alkatrészét és nem értik, hogy az miért bírja azt, amit az övék nem.

A megbízhatósági statisztikákról ne is beszéljünk, a Lexus már rég lekörözi bármelyik német autógyártót, ez is egy szempont a sok közül. Ráadásul egyes típusaiba még a prémium üzemanyag sincs megadva javasoltként, még egyszerű kommersz üzemanyaggal is több élettartama van, mint a BMW a legkímélőbb, legdrágább, legprémiumabb üzemanyaggal...

Ár is egy szempont, ebben is kedvezőbbek a japán autók.


Igazából nem értem ezt, hogy miért tartják még mindig a németeket menőnek, amikor a japán is hozza összességében azt a minőséget. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, bizonyos dolgokban a másik.

Persze nem mindegy, melyik gyártóról beszélünk, itt is - ott is van kevésbé prémium márka, de azt az Opelhez kell mérni.



2020. nov. 12. 19:19
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
57%
A német autókat azért hiszik rosszabb konstrukciónak, mert itthon az aljanép mást sem vesz mint leroggyant 20 éves német exprémiumot, Lexust aligha. Ha minden suttyó 300 ezerért venne Lexust, akkor meg arra mondanák, hogy megbízhatatlan.
2020. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Ezek pedig tények, nem rajongás vagy fanatizmus vagy egyéni szubjektív preferencia kérdése, kivéve, ha valakinek szándékosan a hamarabb elromló autók a perverziója. :D
2020. nov. 12. 20:43
 33/54 anonim ***** válasza:
69%

Kulturáltabb belülről. Mondom úgy hogy csak japán autót veszek, de egy jobb német igényesebb belülről.


Az mas kerdes hogy a japán nem hazudik a kocsi annyit eszik amit ír, megbízható, és tökéletes arra amire kell.


A németek hazudnak

2020. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
69%

Én azért maradok a németeknél, mert ezekhez van normális javítasi útmutató és alkatrészkatalógus. Az ismeretségi körömben is mindenki német autókkal foglalkozik, az alkatrészek pedig jóval olcsóbbak hozzájuk mint a japánokhoz.

Én főleg a vw csoport autóit preferálom. Rengeteg az egyforma alkatrész az egyes típusok között és szerelni is jó őket, mert logikusan vannak felépítve. Mivel én mindent magamnak javítok, nem fogom magam leszívatni egy japánnal.

A legjobb barátomnak Nissanja van. Az egy dolog hogy én nem találok hozzá semmit, de még a Bárdi/Unix is általában elrontja a rendeléseket, hiába alvazszám szerint keresik ki az alkatrészeket.


Azt hozzá kell tennem, hogy felhasználói szinten semmi bajom velük. Ültem olyan Mazdában, ami kényelmesebb mint az Audim. Minőségben tényleg nincsenek lemaradva, csak nekem nem praktikus japán autót venni.


/Egy szerelő/

2020. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
70%
Személy szerint én otthonosabbnak érzem magamat a német kocsikban, nekem valahogy az a dizájn tetszik. És nekem megér annyit, hogy 5-7 év alatt ráköltök párszázat, minthogy inkább minden nap egy számomra idegen kocsiba üljek.
2020. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

Ezek jó indokok, azt elfogadom, hogy valakinek a belső tér jobban tetszik a német autókban, vagy a dizájn. A szerelő kommentjét furcsállom, ilyet még nem hallottam, hogy az Audi alkatrészei olcsóbbak lennének, mint egy japán autóba... azt igen, hogy azok nehezebben beszerezhetőek, de hogy drágábbak lennének, azt kétlem.


Igazából - ahogy már többször leírtam - nem azért merült fel bennem a kérdés, mert egyeseknek ez tetszik jobban, vagy az, hanem azért, mert a túlnyomó többség, szinte kivétel nélkül, a németet tartja jobbnak, holott legjobb esetben is döntetlen lenne az állás minőség szempontjából, aztán mindenki döntse el, melyiket gondolja jobbnak. De nem ez van. Szinte mindenki a németet gondolja jobbnak, pedig nem igazán az.

2020. nov. 12. 20:59
 37/54 anonim ***** válasza:
70%

#36 Mert nem mindenki úgy vesz autót, hogy az évek alatt hány fillért tud összespórolni rajta. 35-ben leírtam, nekem megérne egy-két nagyobb szervizt is az évek alatt az, hogy egy számomra kedves autót vezethetek.

De ha nekem is első szempont lenne a megbízhatóság, szekeret vennék fakerékkel mert az még a Lexusnál is megbízhatóbb.

De az már más kérdés, hogy sokat megveszik a 316i-t 250-ért, aztán csodálkoznak hogy eszi az olajat.

2020. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
71%
Vezesd le nekem kérlek, hogy a prémium üzemanyag hogyan képes növelni a motor élettartamát! Ezen kijelentésed alapján kicsit kételkedek, hogy valóban gépészmérnök vagy-e.
2020. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Nem akarom firtatni és bizonygatni, itt én vagyok, aki kérdezett. Ha valaki nem hiszi el, hogy ha azt mondják neki hogy a tej fehér, az az ő szegénységi bizonyítványa, nem az én felelősségem.
2020. nov. 12. 21:19
 40/54 anonim ***** válasza:
68%

Gondoltam hozok egy példát, Mazda 6 vs Audi A4, de még az Audihoz van a gagyitól a gyári beszállítóig minden minsőségben lengőkar készlet, addig a Mazdához semmilyen nincs készleten.

Akkor legyen például a rettegett kettőstömegű lendkerék (Sachs mindkettő), kedvezmény nélkül:

Audi: 224 000 Ft

Mazda: 395 000 Ft

Azonos évjárat, azonos meretű dízelmotornál.


Biztos van olyan amiben a Mazda olcsóbb, nem keresgéltem minden kopó alkatrészt, csak így hasraütés szerűen kiválasztottam kettőt. A tapasztalatom az, hogy nagy átlagban viszont drágábbak az alkatrészek a japánokhoz.

Persze, lehet mondani hogy a japánok megbízhatóbbak, de ami kopó alkatrész, az a jápanban is ugyanúgy kopik.

2020. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!