Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragadtak le az emberek...

Miért ragadtak le az emberek a német autógyárak (Merci, BMW, Audi) magasztalásánál, ha a japán technológia (Toyota/Lexus) már utolérte, sőt, beelőzte őket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy jelenleg mindössze azért van még ekkora presztízse ezeknek a német márkáknak, mert 20-30 évvel ezelőtt még valóban jobb minőséget képviseltek a japán autóknál, azóta azonban ez már nem állja meg a helyét, és az emberek mintha leragadtak volna az előző évezredben.

Ilyen kommenteket olvasok még mai napig is, hogy egy Lexus sehogyan nem említhető egy lapon egy Mercivel...


Ha csak a saját tapasztalatomból indulok ki, én gépészmérnök vagyok és dolgoztam már több autóipari/német multinál, és hát az egyikben például azt láttam, hogy tesztelik a konkurens japán technológia egyik alkatrészét és nem értik, hogy az miért bírja azt, amit az övék nem.

A megbízhatósági statisztikákról ne is beszéljünk, a Lexus már rég lekörözi bármelyik német autógyártót, ez is egy szempont a sok közül. Ráadásul egyes típusaiba még a prémium üzemanyag sincs megadva javasoltként, még egyszerű kommersz üzemanyaggal is több élettartama van, mint a BMW a legkímélőbb, legdrágább, legprémiumabb üzemanyaggal...

Ár is egy szempont, ebben is kedvezőbbek a japán autók.


Igazából nem értem ezt, hogy miért tartják még mindig a németeket menőnek, amikor a japán is hozza összességében azt a minőséget. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, bizonyos dolgokban a másik.

Persze nem mindegy, melyik gyártóról beszélünk, itt is - ott is van kevésbé prémium márka, de azt az Opelhez kell mérni.



2020. nov. 12. 19:19
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
9%

"A 20 éves német kocsik pont nem jó példák, azóta sokat javítottak a megbízhatóságon."


"

A 20 éves BMW-k pont nem csörögnek, csattognak, mert azokban még jó motorok voltak. Volt 20 éves BMW-m, ami azóta 24 és a családban maradt. Köszöni, jól van. Ez a fele ennyi idősekről már nem mindig mondható el."


Még táboron belül sincs egyetértés...?

2020. nov. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy 21 éves Mazda 323 autóm van. Hét és fél éve. Addig azt se tudtam, mi fán terem a Mazda. A japán autókról szinte semmit nem tudtam. Én is azt gondoltam, hogy a megbízhatóság garanciája, hogy német autót vegyél.

Aztán amióta megvan ez a Mazda, elkezdtem érdeklődni a japán autók iránt... Most már azt mondom: ha ezt lecserélem, csakis japán vagy dél-koreai autó jöhet számításba. A német autóipar "remekeire" nem vagyok kíváncsi! És amikor autószerelőkkel beszélgetek erről, egytől egyig igazat adnak nekem. Gyakorlatilag mindegyik a Toyotát és a Hondát tartja a csúcsnak.

2020. nov. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
42%
Japánok beteg állatok ha munkáról van szó.Nem csak az autógyártásban.Jártam japánban és annyira más az emberek munkamorálja mint európában.Tökéletesen akarnak mindent csinálni.Nem úgy vannak vele mint mi hogy lejár a munkaidő aztán "jóvanazúgy" hanem túlóráznak addig ameddig tökéletesen el nem végzik a munkájukat.A lexus képviseli a világ legnagyobb autógyártóját,a toyotát.Nem kell spórolniuk 1-1 modell kifejlesztésén.Több tízmillió tesztkilométert futott autókat adnak ki amikben 1-2 motorváltozat van csak.Toyotákban illetve belpiacon agyontesztelt technikát tesznek a lexusba.
2020. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Na azért nem kell elajulni pont a lexustol, a gs450h és gs300ban lévő motorok vezérlése pont olyan hulladék mint sok német autóe, 2.2es Toyota Diesel , gondolom mindenki tudja, 1.33 az benzines motor, ismerős mi ? :) , Is 250 automata váltója se az örök élet , és ezek csak fodarabok.


Lehet utána olvasni.


Ettol függetlenül én szeretem a japán autókat de nincs ott csoda

2020. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!