Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cserélném a régi, ezres...

Cserélném a régi, ezres Swiftem. Kérdés, hogy mire és hogyan?

Figyelt kérdés

Keretem maximum 1,5 millió Ft, melyben már a vásárlást követő szervíz és adminisztrációs költségek is benne vannak. Napi használatban, leginkább munkába járásra kellene, napi 40 km oda-vissza, országúton és városban.

3 típust néztem ki alapvetően: Honda Jazz (2002-2008), Toyota Yaris (2006-2011) és Suzuki Swift (2005-2010) 4. alternatívát is ajánlhattok, ami a következő kritériumoknak feleljen meg:

- Alacsony fenntartási költségek

- Megbízhatóság

- Jó fogyasztás

- Komfortosabb és biztonságosabb legyen a 21 éves Swiftnél :D

Ismertségi körömből ezek közül legjobban a Yarist ajánlják, legkevesbé a Jazzt. Viszont nekem utóbbi a legszimpatikusabb, de többen a fenntartási költségei miatt riasztanak el tőle. Alkatrész árak tekintetében ez a leghúzósabb.

A másik problémám, hogy nincs segítségem, aki el jönne velem megnézni a kiszemelt autókat. Szerelő vagy olyan, aki ismeri az adott típust. Erre milyen megoldást javasoltok? Továbbá az örök kérdés, honnan érdemes? Magánszemély, kereskedés, márkaszervíz vagy nepper által? Valamint egyre több ezekből a külföldről behozott példány. Ezektől viszont tartok, bár természetesen itthon is vannak leharcolt darabok, de félek tőle, hogy (főleg Németből) a selejtjét hozzák be :/

Köszönöm a segítséget! 30N



2020. nov. 12. 20:36
 1/8 anonim válasza:
100%

A felsoroltak kozul a Swiftet mondanam, mert van vele tapasztalatom. A kategoriajaban nagyon jo kis auto.

Suzuki SX4-et (2006-2014) is ajanlanam ennyi penzbol. Nagyobb,tagasabb,mint a Swift.

En nagyon sok kereskedesben jartam. Soha nem vettem onnan autot.

Csakis maganszemelytol!

Ugyfelkaput JSZP-t hasznald, alap infokat ossze tudsz gyujteni rendszam alapjan a kiszemelt kocsirol.

Rakeresel rengetegen foglalkoznak helyszini atvizsgalassal kb 20ezer Ft-ert.

2020. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

hát az én tanácsom nem sokat ér..de a Honda nem lenne rossz döntés...ha görcsölsz, hogy átvágnak, abból csak neked lesz egy csomó álmatlan éjszakád.

Először is keress rá a neked kedves tipusra, vagy nézz meg néhány nagyobb autósudvart...aztán ha látsz Hondát, akkor tetszik-e a színe? Mert azt fogod nézni évekig, meg a szomszédaid is..legalább irigykedjenek, mert a szín baromi sokat mond. Ha megvan, akkor belenézel. Ha trágydomb, akkor annyi volt. Benzinesben nagyon nem lehet csalódni. Ha séta közben látsz egy olyan autót, amibe rögtön beleszerelmesedsz, akkor cuppanj rá...azokat a marhaságokat, hogy olcsó legyen a fenntartás, mégolcsóbb az alkatrész, azokat felejtsd el. Szép legyen, legyen egy éves műszakija, halk legyen, ne rohadjon, ne látszódjon karambol nyoma, és a kolegáid megüsse a guta. Sok sikert, járj szerencsével. Ha egy szerelőt viszel ,agaddal, az majdnem annyit lát, mint te...és még fizetsz is érte.


A legjobb, ha sétálsz néhány telepen. Maszkot vigyél.

2020. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak japán autókat javasolnék.

Esetleg ha ki lehet fogni 2008 évj. körüli Toyota Corolla 1,33, ötajtósat,de ahhoz kell szerencse,mert eléggé tartja az árát.Kicsit nagyobb terű,mint a megadottak,de hosszabb távra jobb vétel lehet.

2020. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen típusokat felsoroltál, azok mind jók lehetnek. Még fölmerülhetnek dél-koreai típusok is: Kia, Hyundai.

Mondjuk én a japán (és dél-koreai) autókat többre tartom, mint a németeket, szóval ez személyes ízlés is. A francia és olasz autókat meg annyira se, mint a németeket. :-))))


"A másik problémám, hogy nincs segítségem, aki el jönne velem megnézni a kiszemelt autókat."

Szakműhelyek vállalnak ilyen átvizsgálásokat direkt ilyen célból. Ezek hasznosak, de 100%-os biztonság nincs, ezt tudnod kell! Általában 15-25e Ft körül van egy ilyen átvizsgálás, tehát ez egy végső kontroll legyen, hogy ha itt nem derül ki valami csúnya dolog, akkor biztosan megveszed.

Amit még tudnod kell: a használtautó piacon rengeteg a nyugatról, főként Németországból és Ausztriából behozott jármű. Különösen autókereskedésekben. Ezeknél a legkritikusabb kérdés mindig az, hogy mennyire rozsdásak. Pl. a Suzuki nem hajlamos rozsdásodásra. Szóval mindig alaposan meg kell nézni ezt.

Kereskedőtől vagy magánszemélytől? Szerintem nem kell egyiket sem kizárni. A kereskedő nyilván ráteszi a hasznát, viszont nagyobb a választék nála. Tisztességes és tisztességtelen mindkét csoportból akadhat. A neppereket azért kerülném. Márkaszervizhez mehetsz nézegetni. Bár ők általában nem ebben az árkategóriában kereskednek.

Ami a lényeg: ha valaki (különösen magánszemély) próbál kibújni az alól, hogy átvizsgálásra elvihesd, akkor ne is foglalkozz vele tovább. Az át akar verni. És biztos lehetsz benne, hogy téged, nőként még ezerszer inkább át akarnak majd. Jó lenne egy férfival (apukáddal, testvéreddel, haveroddal) menni. Ha nem is értenek az autóhoz, de legalább férfiak. (Bocs, ez nem férfisovinizmus, de az autós-világ így működik.)

2020. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak mind jók lehetnek.

Én még hozzátenném a Nissan Note 1,4 /(87 LE/típust is.

Nekünk a cégnek volt több is,nagyon jól teljesített,viszonylag jó áron elérhetőek 1,5 mill körül 2008-2009 évj. biztos kaphatsz.

Nagyobb csomagtere van,mint a fenti típusoknak,ha fontos.

2020. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon a japán autók fele húzok a fenntarthatóság szempontjából. A koreaikat is dicsérik az ismertségi körömben. Ezek közül melyik lehet megfelelő? Hyundai I20 pl. tetszik, de itt is sok a külföldről behozott darab.


A tippek közül a Nissan Note a Jazzhez hasonló kialakítás miatt megfordult a fejemben. Korábban egy Nissan Qashqai-on tanultam vezetni, amit imádtam vezethetősége és kényelme miatt. Nagyon tetszik a magasabb ülőpozíció, ez is szempont. Így valóban megfordult a fejemben az SX4 is. Már csak az alkatrész árak miatt is. Ezt szeretem a mostani Swiftemben is, ebből a szempontból a Suzuki a leggazdaságosabb.


A JSZP-t használom Ez mennyire megbízható? Sok esetben irreálisan sok tulajdonost mutatott a rendszer, egy pár éves autó esetén is. Ez azért elég ijesztő tud lenni.

2020. nov. 13. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ebben a szegmensben amiben keresgélsz a japánok a legjobbak.

A korrózióra kell figyelni,meg lehetőleg ne legyen sérült a kocsi,mert az a

legnagyobb probléma, a kaszni miatt.

Igen a Nissanok,vagy a Suzuki a legjobb, a Honda lényegesen drágább márka,drágább a szervize is.

2020. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél e120as kódjelű toyota corollát az 1.4es 97 lovas és még jól is fogyaszt de az 1.6os 110 lóval kicsit erősebb vagy 7. generációs honda civic
2020. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!