Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azon gondolkodom, ha a robogóm...

Azon gondolkodom, ha a robogómat átalakítanám elektromossá, 2kw környékire, akkor a biztosítását fizetve nyugodtan járhatnék vele forgalomban?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy 4kw-ig segedmotornak számit, de ez ívmgy működhet?
2020. nov. 13. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, én is ezt csináltam, hetven gombelemet összekötöttem, meg kellett öreganyám varrógépéből a motor, és kész is.

Még egy rendőr sem szólt érte.

2020. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sima ügy!

Én is így csináltam.

Csak egy rágógumi, és egy hajcsat kellett hozzá.

Üdv.: MacGyver


Ui.: Ja, és napelemes.

2020. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod, de egy valamirevaló hatótávnyi (50-60 km) minőségi akkucella kisker árából már egy üzemképes kocsit vehetnél.

Aliexpresses olcsó vackokkal ne gyere, azoknál a ráírt kapacitást harmadolni kell, annyi a valós.

2020. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 nagyanyád se szólt érte, hogy miért nem működik a varrógépe?
2020. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sose használja.
2020. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak napi 5km hatótáv kell.
2020. nov. 14. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:

5 km 40km/h sebességgel (gondolom 2x5, mert haza is akarsz menni), szóval 10 km 40 km/h sebességgel 15 percig tart. 2 kW teljesítményű motort működtetni ennyi ideig 500Wh kapacitású akkucsomag kell. Tudom, nem mindig max. teljesítménnyel hajtanád, de hadd maradjon már ennyi tartalék benne. 48 voltos akkucsomag esetén ez 10Ah tárolókapacitást tesz szükségessé.

Ez már elérhető akár 13 db 3,7 voltos Li-Ion cella sorbakötésével. A párhuzamosan kötendő cellák számát nem csak a szükséges kapacitás, hanem a tartósan leadandó áramerősség is meghatározza, esetünkben ez 40A. Nem jó a cellákat határra kihajtani, ha magamnak csinálnám, 4Ah kapacitású 30A terhelhetőségű cellákból kötnék párhuzamosan hármat, és ezekből lenne 13 sorbakötve. Így akár az indítási áramcsúcsokat is könnyebben viselné az akkupakk. Ez 13x3=39 cella, cellánként 4000 Ft, + a szükséges elektronikák, munka, valahol 200-250 ezer forint környékén állna meg a projektnek ez a része. Viszont itt már ésszel, és óvatosan: egy tartósan 120 ampert leadni képes (ha megfelelően tudod hűteni), és 500 amper körüli rövidzárási áramú akkupakkot nem lehet letegezni csak úgy. Egy mellényúlás, és örülsz ha időben félre tudsz ugrani, hogy legalább te túléld...

2020. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!