Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 508 automata váltó...

Peugeot 508 automata váltó olajcsere. Szükséges?

Figyelt kérdés
A gyártó szerint nem kell benne olajat cserélni. Több szervízt is megkérdeztem. A válaszok: 1.Ne cseréljek, mert utána jönnek a problémák. 2.Mindenképp fontos a csere. 3.Egy részleges cserét javasol, frissítést tulajdonképpen. Most van 100000km az autóban, a váltó hibamentesen üzemel. Valakinek tapasztalat ez ügyben?
2020. nov. 14. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 1. válasz nyilvánvaló baromság, mert a friss olaj nem tesz tönkre semmit. Az élettapasztalat javasol olajcserét 100.000 km után. Annak költsége elhanyagolható egy tönkrement váltó javításához képest. A Totalcaron és a Youtubon éppen most vannak fenn ehhez a témnához videók.
2020. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a Peugeot-t nem kérdezted?


AW TF80-as váltó van benne,mindenképp ajánlott az olajat cserélni, legalább 60 000km-enként.

2020. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nincs olyan automata váltó, amiben ne kellene cserélni kb. 60-80e kilométerenként. Én erősen javaslom, hogy cseréld mihamarabb.

Az a tévhit, hogy a váltóolajcsere problémákat hozna elő, onnan ered, amikor ilyen 200-250e kilométer után jön rá az ember hogy nem-e kellene olajat cserélni benne, ekkor meg már tényleg elő tud hozni problémákat, de ezek többsége ismételt váltóolajcserével orvosolható.

2020. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A ne cserélj, mert jönnek a problémák a 15+ éves, 350 ezer km-t futott autoknál reális, ha előtte soha nem cseréltek benne olajat. A friss olaj annyi szennyeződést összeszed a váltóban, ami önmagában tönkreteszi már a váltót. De ez a dolog nem áll fenn egy fiatal 508asnál.
2020. nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az elsőt én is butaságnak tartottam. Mindenképp cseréltetek benne olajat.
2020. nov. 17. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp cseréltesd ki, de olyan helyen ahol vagy géppel cserélik ki vagy ha kézzel akkor olyannál aki többször kicseérli (mivel az automatában az olaj fele mindig bennemarad, többször kell cserélni egymás után)


A ne cseréld ki, mert leoldja a koszt jellegű dolog a bontószökevényekre érvényes amikben már kásás lóhúgy kavarog iszaposodva. Azokban előfordulhat probléma, de azokban is érdemes kicserélni természetesen, mert ha nem cserélik is tönkremegy.

2020. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!