Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha a Lidl-s 5ezer...

Rohalytk kérdése:

Mit tegyek, ha a Lidl-s 5ezer ftos akkumulátortöltő, a teljes feltöltöttség közelében visszaugrik 12,8Vra(autó akksi), pedig előtte szépen haladt?

Figyelt kérdés
Mai nap 1 óra zenehallgatás után lemerült az akkumulátor kerékcsere közben. Aztán rátettem a Lidlben vásárolt 5ezer ftos töltőre ment minden normálisan, óránként ránéztem.Aztán most mikor utoljára megyek ki 14 V és feltöltöttség jelzés helyett visszaesett 12,8V-ra és a 4 maximális csík helyett 3 csík volt a kijelzőn és úgy tett mintha töltene, de semmi nem változott.

#lemerülés #akkumulátor #Lidl töltő #automatatöltő
2020. nov. 16. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Vidd vissza. Valami gagyi lehet.

Nehogy éjszakára tedd be feltölteni.

Az ismerősöm egy ikeában vett fúró akkumulátorát

éjszaka töltötte fel, és leégett a szobája. Csoda, hogy ő megmenekült.

2020. nov. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert feltöltötte, és át állt fenntartó töltésre.
2020. nov. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hoyg jól működik. Ne tegyél semmit.
2020. nov. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha feltöltötte, akkor átáll csepptöltésre. A tölő jónak tűnik, más lehet a gond. Valami szívja az aksit.
2020. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az jobb (nem gagyi) autós (ciklikus) töltők (amik nem AGM akkukhoz valók) 14.4V körüli feszültségig töltenek, utána átkapcsolnak fenntartó-/csepptöltésre (ki hogy hívja), ami után ha csak óránként néztél rá, akkor elfogadható ez az érték az akku szempontjából, főleg ha több alkatrész is fogyasztott közben. Ugyanis beszerelt akku esetén töltés után 1 órával 12.7V -ig még azt szokták mondani, "rendben van".

Az már más kérdés, hogy a feszültség mennyi ideig marad optimális szinten a beszerelt akkuban. Ez több tényezőtöl függ:

A) az autó alkatrészeinek fogyasztása

B) az akku állapota.

(Ebből az "A" tényező autó-villamossági gond; a "B" tényező egy szimpla akku cserével orvosolható.)


Tehát a töltő megfelelően tette a dolgát, azzal nincs gond.


Gond azzal lehet, ha az akku fesz gyorsan esik töltés és indítózás nélkül ("A" és "B" tényező okán).

De a kérdés nem erre vonatkozott...

2020. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a visszajelzéseket, nem rég vettem a töltőt és nem voltam tisztában a működésével.
2020. nov. 16. 19:45
 7/8 A kérdező kommentje:

Az akkumulátor az autóban volt, de semmi sem volt rákötve(a sarukat leszedtem). Aztán ha újraindítottam a töltőt nem kellett volna visszavinnie a megfelelő értékre az akksit?

Elnézést csak eleg fogalmatlan vagyok a témában. Igazából az lenne a kérdésem, hogy mi az ideális állapot és akkor a korábbiak ismeretében azt, hogy tudom elérni?

2020. nov. 16. 20:17
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!