Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6-osnál akadó gázpedál...

Mazda 6-osnál akadó gázpedál majd ugráló fordulat?

Figyelt kérdés

2 éve elkezdett akadni a gázpedál a verdámban. Egy bő másfél évig megoldotta a gondot az, hogy kitakarítottam WD40-nel a fojtószelepet. Majd már az sem segített, akkor vettem észre, hogy a gázbowden fel van lazulva. Ekkor a két anya segítségével állítottam rajta, hogy feszes legyen, ekkor a gázpedál már nem akadt, viszont az alapfordulat egy fikarcnyit megnőtt, és emiatt nem olyan hatásos a motorfék, amit a pillanatnyi üzemanyagfogyasztás visszajelzőből is látok, ugyanis nem 0,0 litert mutat, hanem 1,9-2,4-et, tehát mintha nyomnám a gázt. És emiatt a tempomat - ugyan működik -, de lejtőn lefelé képtelen tartani a sebességet, mivel nincs akkora motorfék. Valamint amióta állítottam a bowdenen, a fordulatszámmérő óra mutatója ugrál. Van, hogy leesik a fordulat 700-ra, van hogy visszamegy 900-ra.

2003-as, 1.8 benzines Mazda 6. Szerintetek egy gázbowden csere megoldja a problémát?



2020. nov. 16. 19:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha a lábfejemmel visszahúzom kissé a gázpedált magam felé, akkor újra van motorfék.
2020. nov. 16. 19:40
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel azzal az anyával valószínűleg az alapjarati fordulatszámot is állítod,el állíthattad.
2020. nov. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!