Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki leírná, hogy milyen...

Valaki leírná, hogy milyen szerszámok szükségesek egy Daewo Matiz ékszíjcseréhez?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kulcsok méretére lennék kíváncsi, illetve arra, hogy csillag/villás és hagyományos Crova elegendő-e a munkához? Köszönöm.

2020. nov. 17. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
így látatlanban két csillag-villást kérj kölcsön..1db 13-17, és egy db 17-19-est.
2020. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, így vakra nekem is a 13-17-19 az alap, inkább arra lettem volna kíváncsi, nincs-e olyanra szükség mint racsni, vagy crova-hosszabbító, vagy valami egyedi kialakítású kulcs?

Csak annyit tudok, hogy kicsi a motortér és szűk a hely.

Nem tudom megnézni, mert a városon kívül hagyták a lerobbant autót. :(

2020. nov. 19. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig szereltem már Daewoo-t, de meg nem mondom, hogy volt felfogatva pl a generátor.

De mivel GM-es autók, egy 13-as csillaggal nagyon nem lőhetsz mellé.

De aztán lehet, valaki rátett egy 12-es, vagy 14-est....

Szóval lehetőleg ne egy szál 13 villással menj oda. :D

2020. nov. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Crovával nem fogsz hozzá férni, talán csak az alsó csavarokhoz, de azokhoz sem biztos, a felsőhöz pedig tuti nem. A generátor és a szervószivattyú (ha szervós és 2 szíjas) felfogatása egyaránt 15-ös, alul is és felül is. Nem tudom 100%-ra mondani, mert annak idején még tanuló koromban voltam Daewoo szervizben gyakornokként, azóta meg nem volt szerencsém Matizhoz, de 90%. Ahogy #3 is mondta, egy szál kulccsal nem illik autót szerelni menni, még akkor sem, ha biztos minden. Az alap 13-19 mindenképpen legyen azért, illetve valami, amivel feszíteni tudod majd a generátort/szervószivattyút, pl. egy pajszer, vagy bármi hasonló kaliberű eszköz.
2020. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. nov. 21. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!