Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsi, első autó! Ki...

Friss jogsi, első autó! Ki hozza haza, hol gyakoroljak először?

Figyelt kérdés

Fél éve van jogsim, de azóta csak egyszer vezettem hosszabb távon, meg néha boltba megyek és ennyi. Most szeretnék kocsit vásárolni, hogy tudjak gyakorolni és azzal tudjak munkába járni. Azonban egyenlőre még félek a gondolattól, hogy csúcsidőben teljesen egyedül fogok vezetni (amire eddig nem igen volt példa). Nem Pesten lakok, de elég nagy a város.

Szerintetek ha meglesz az autó hol/hogyan gyakoroljak, hogy biztosabban menjen? Illetve ha több száz km-ert kell majd menni érte vigyek valakit, aki szükség esetén segít hazavezetni? Oktatóval jól ment a vezetés, nem vagyok rossz képességű, de nyilván még bizonytalan vagyok és kicsit félek.


2020. nov. 17. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, vigyél valakit magaddal, vagy azt is csinálhatod, hogy odamész érte reggel, közeli kis utcákban tudsz gyakorolni, nap végére belejössz és már magabiztosabban mehetsz haza vele.
2020. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes először mindig valakivel menni, aki tud vezetni, amíg nem tudsz magabiztosan egyedül. Szerintem valaki más vezesse le helyetted azt a km-t, amikor hozod haza az autót, elmondja mire kell figyelni vele kapcsolatba, milyen az autó stb., és te már annak tudatában fogod vezetni. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás és akkor menni fog.
2020. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Vásárláskor vigyél valakit magaddal, már csak azért is, hogy ne szaladgálj egyedül milliós tétellel a zsebedben.

Amikor megvan az autó, amíg nem érzed biztonságosnak, minden nap menjél vele munka után 1-2 órát. Hamar belejössz.

2020. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Vásárláskor vigyél valakit magaddal, már csak azért is, hogy ne szaladgálj egyedül milliós tétellel a zsebedben."

?????

átutalás, ember, ki megy ma már KP-vel kocsiért? már 10 éve is kb. csak a cigók csinálták ezt, nem hogy ma

2020. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
Én több mint 20 éve vezetek, de nem mennék egyedül autót venni. Ha használt autóról van szó, olyan valakit vigyél magaddal, aki ért is a kocsikhoz.Érdemes alaposan átnézni és kipróbálni vásárlás előtt. Ha semmi tapasztalatod nincs, nem fogod észrevenni az esetleges hibákat. Ha bizonytalan vagy a vezetéssel kapcsolatban, nyugodtan kérj meg egy ismerőst, rokont stb. aki tapasztalt.
2020. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!