Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet/lehetnek az oka/okai...

Mi lehet/lehetnek az oka/okai ha az autóból gyújtás után az első gázadásra kék füst jön?

Figyelt kérdés
Csak gyújtás után az első gázadásnál vettem észre utána nem, az autó műszerfalán egy led sem világít és menet közben sem vettem észre semmit, nem igazán értek az ilyesmihez, minél elébb el is fogom vinni szervizbe, de azért kíváncsi lennék a lehetséges okokra. Elnézést ha hülyeséget kérdeztem tényleg nem értek az ilyesmihez. Dízel autóról lenne szó.

2020. nov. 17. 14:58
 1/3 veterán vas ***** válasza:
100%

A kék füst -általában annak a jele, hogy motorolaj kerül az égéstérbe.

Szelepszár szimmering a leggyakoribb hibaforrás.

2020. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olaj kerül az égéstérbe. De mivel nem állandó lehet csak minimális szivárgás van ami álló helyzetben összegyűlik egy kisebb mennyiség és rögtön elég, és menet közben nyilván azért nincs mert annyira minimális mennyiség kerül be hogy rögtön elég és így annyira minimális füst keletkezik hogy simán összekeveredik és eltűnik szinte. Ha mázlid van lehet megúszod néhány tömítés cserével az meg nem nagy tétel.
2020. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld, most egy kicsit megnyugottam hogy viszonylag nem komoly a baj, azért minél elébb viszem szervizbe hogy orvosolják a dolgot.
2020. nov. 17. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!