Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig megy el nagyobb gond...

Meddig megy el nagyobb gond nélkül egy Daewoo Matiz?

Figyelt kérdés
Az enyém 1999-es, 800-as Matiz, 245 000 ezer km-el, 4 éves kora óta van nálam. Ahogy lehet vigyázok rá, igaz, garázst sose látott, de vészesen nem rohad. Mennyi lehet még ebben az autóban?
2020. nov. 17. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű technika, amíg megkapja, amit kér, megy. Ha elrohad, mehet a bontóba. Mennyi van neki hátra, azt így nem lehet megjósolni. Szerintem pár évet még biztosan elmegy, de függ a karbantartástól.
2020. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem volt hozzányúlva a motorhoz?
2020. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ motorikusan rendben van-e minden.
2020. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az autó tényleg csak egy alvázra csavarozott 4 darab kerék és egy kávédarálómotor hogy mozogjon, kb. nem tud mi elromlani benne. Ha most jól megy, én 2 műszakit még simán kinéznék belőle.
2020. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg ki nem lyukad az alja. 2-3 év.
2020. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem volt hozzányúlva. Kötelező dolgokon kívül nem kellett rajta egyebet csinálni. Nem tudom, hogy ezt befolyásolhatta-e a gyakori, 7000 km-es olajcsere.
2020. nov. 18. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szelepszárszimeringek hamarosan cserére szorulnak, de könnyű kicserélni, nem kell levenni a hengerfejet hozzá.

A szívócsonkra figyelni kell, mert egy idő után szivárogni szokott alóla a hűtővíz és könnyen megfőzhető a motor.

A karosszériát le kell kezelni, mert gyárilag szinte nulla az alváz és üregvédelem.

Ilyen olajcserék mellet, a motor még úgy 100e km-t szerintem gond nélkül elmegy, talán többet is.

2020. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!